Menu

W rękach DZIEŁO – pilczycki ART-street 2

W rękach DZIEŁO – pilczycki ART-street 2

Kolejna mikrograntowa inicjatywa wieloletniej mieszkanki osiedla Pilczyce, Jolanty Macały, była kontynuacją projektu „W rękach DZIEŁO – pilczycki ART-street”. Tym razem cykl artystyczno-rzemieślniczych warsztatów skoncentrowany został wokół ulic Rękodzielniczej, Szklanej i Hutniczej, Mącznej i Tkackiej, które swoimi nazwami wskazują na aktywności na nich zrealizowane.

I tak podczas warsztatów przy ul. Tkackiej poznawaliśmy tajniki…tkactwa, przy Rękodzielniczej zajęliśmy się lepieniem w glinie, a przy Szklarskiej wykonaliśmy własne witraże! Na ostatnim spotkaniu przy ul. Mącznej, razem z osobami z Miejskiego Centrum Usług Socjalnych, pracowaliśmy z masą solną.  Każde ze spotkań prócz pracy w materiale zaczynało się od krótkiego teoretycznego wprowadzenia w temat przez osobę prowadzącą warsztaty, co pozwoliło na poznanie genezy każdej ze sztuk.

Projekt miał uświadomić młodszemu pokoleniu i przypomnieć starszemu, że ulice po których codziennie chodzą to nazwy ciekawych zawodów. W założeniu miał stać się impulsem do nabywania nowych umiejętności i rozbudzenia chęci artystycznego działania. Spotkania na zielonych skwerach wybranych ulic miały zbliżyć mieszkańców ze sobą i spowodować chęć poznania lub odnowienia sąsiedzkich relacji.

Projekt zrealizowany został w ramach Edycji 29. Mikrograntów
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.