Menu

Wielo(od)nożni sąsiedzi – robale dla początkujących

Wielo(od)nożni sąsiedzi – robale dla początkujących

W sierpniu i we wrześniu Miejscy Przyrodnicy poprzez cykl edukacyjnych spotkań, spacerów i warsztatów zabrali nas na wyprawę do niezwykłego świata wielonożnych stworzeń, czyli najmniejszych osiedlowych sąsiadów.

Na początek czekały na nas ciekawostki edukacyjne. Michał, który na co dzień pracuje z robalami, podczas dwóch spotkań (2 i 8 sierpnia) przedstawił masę historii z życia owadów (i nie tylko!) wziętych. Poznaliśmy ich nazwy i zwyczaje, dowiedzieliśmy się co robią, jak długo żyją, a nawet jakie lubią kolory! A wszystko to w ciekawy i przystępny sposób daleki od encyklopedycznych i naukowych wywodów.

Z garściami nowych informacji wyruszyliśmy na dwa spacery śladami wielu odnóży (27 sierpnia i 3 września). Dyskretnie, ale z bardzo bliska podejrzeliśmy ich zachowania w środowisku naturalnym, sposób poruszania oraz liczebność. Potrzebne było wprawne oko, bo poszukiwaliśmy ich zarówno w trawie, na piasku, na liściach, w drzewach a nawet w wodzie!

Zaopatrzeni w ogromną ilość wiedzy na temat owadów i pająków, spotkaliśmy się na dwóch warsztatach (6 i 13 września), by stworzyć unikatowe atlasy. Opisaliśmy w nich gatunki zasłyszane i obejrzane na wcześniejszych spotkaniach oraz te, które najczęściej widywane są na balkonach lub spacerach w parku. Efekty końcowe mogliśmy zobaczyć w trakcie wernisażu prac i premiery atlasu, 16 września w CALu na Kowalach.

Projekt realizowany został w ramach Edycji 29. Mikrograntów
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.