Menu

Wojszyce Razem – sąsiedzie, daj się poznać!

Wojszyce Razem – sąsiedzie, daj się poznać!

Cykl spacerów fotograficzno-edukacyjnych po Wojszycach, które były okazją nie tylko do spojrzenia na osiedle przez obiektyw i zdobycia fotograficznej wiedzy, ale też zbudowania i zacieśnienia sąsiedzkich relacji.

Na dobry początek (23 lipca) ruszyliśmy na spacer z historią w tle. Przechodząc po „kocich łbach” z ulicy Pawiej, poczuliśmy klimat małych uliczek pamiętających minione stulecia i poznaliśmy historyczne ciekawostki osiedla. Zajrzeliśmy też do dawnych pofolwarcznych zabudowań, w których dziś mieszczą się pracownie m. in. kowala, renowatora mebli czy ostrzyciela noży!

Drugie spotkanie to wyprawa przyrodnicza pełnymi uroku wojszyckimi uliczkami w kierunku zielonego klinu południa Wrocławia. Wycieczka była okazją, by przyjrzeć się bogatej florze Wojszyc. Ostatnia wędrówka była prawdziwym terenowym wyzwaniem. Sąsiedzką grupą przeszliśmy przez osiedle „na przełaj”, co pozwoliło nam zajrzeć w ukryte za bujną zielenią miejsca, skróty znane tylko mieszkańcom oraz klimatyczne skwerki.

Spotkania były otwarte dla wszystkich chętnych osób, bez względu na wiek i umiejętności. Do udziału nie był potrzebny profesjonalny aparat. Każda z wypraw kończyła się krótkim podsumowaniem z poczęstunkiem nawiązującym do klasztornych sadów: słodkimi przekąskami z jabłek, kompotem, lemoniadą i sezonowymi owocami.

Wojszyckie wojaże to jednak nie wszystko! Autorka projektu zorganizowała też warsztaty tworzenia ramek do zdjęć oraz spotkanie, na którym spośród wszystkich spacerowych dzieł, wybraliśmy zdjęcia na wystawę. Wernisaż – połączony z sąsiedzkim piknikiem – odbył się 3 września na boisku szkoły podstawowej nr 23 przy ulicy Pawiej.

Projekt realizowany w ramach Edycji 29. Programu Mikrogranty
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.