Menu

Wspomnienie z dzieciństwa

Wspomnienie z dzieciństwa

Cykl warsztatów i spotkań, które pozwoliły uczestnikom i uczestniczkom projektu nie tylko poznać historię osiedla, ale również zobaczyć ją na archiwalnych zdjęciach i utrwalić na fotografiach współczesnych.

Podczas projektu działaliśmy w międzypokoleniowych grupach, inicjatorkom zależało bowiem na tym, by „bardziej doświadczona” strona duetu opowiedziała tej młodszej o historii wybranego miejsca, czasach, w których owa przestrzeń była znacząca dla opowiadającego. W pracy twórczej każdej z grup towarzyszyły fotografki-inicjatorki projektu, które pomagały w prawidłowym wykadrowaniu, doświetleniu i wykonaniu fotografii. 

Pracę w terenie poprzedził cykl sierpniowych spotkań zapoznawczych i warsztatowych

Rozmawialiśmy o przyniesionych starych fotografiach i ważnych miejscach, pracowaliśmy też nad stworzeniem pisemnych wspomnień, które miały być łącznikiem między archiwalnymi i aktualnymi fotografiami.  Spotkania warsztatowe dotyczyły technicznych aspektów fotografii – dowiedzieliśmy się m.in. jak prawidłowo wykonać fotografie i które parametry w aparacie mają znaczenie. Na jednym ze spotkań gościł gość specjalny, Tadeusz Reder, który opowiedział historie z terenów na których organizowany był projekt. Wielkim finałem (23 września) był wernisaż wystawy, na której znalazły się archiwalne oraz aktualne fotografie, wraz z zapisanymi wcześniej wspomnieniami.

Wszystkie spotkania odbywały się w Rewirze Twórczym – Centrum Aktywności Lokalnej, ul. Swojczycka 118.

Projekt zrealizowany został w ramach Edycji 29. Mikrograntów.
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.