Menu

Akcja Integracja – wiosną ruszamy w teren!

Akcja Integracja – wiosną ruszamy w teren!

Grupę nieformalną Poszukiwacze Aktywnych Przygód tworzą osoby zafascynowane chemią i ekologią oraz łączeniem tych dziedzin nauki z aktywnościami na świeżym powietrzu. Są to również doświadczone Mikrograntowczynie – grupa aktywizowała już mieszkańców i mieszkanki zachodnich osiedli Wrocławia latem i jesienią 2022 roku.

„Akcja integracja – wiosną ruszamy w teren’’ była kontynuacja zeszłorocznych, letnich i jesiennych wydarzeń integrujących mieszkańców i mieszkanki zachodnich osiedli Wrocławia. Tym razem pasjonatki nauki i swojego osiedla zaplanowały wiosenne działania pozwalające z jednej strony na cieszenie się budzącą się do życia przyrodą, a z drugiej pobudzające szare komórki. Wydarzenia rozpięte zostały (czasowo i tematycznie) pomiędzy Dniem Ziemi a Dniem Dziecka. Osoby, które wzięły w nich udział miały okazję zapoznać się z zasadami ekologii oraz charakterystycznymi dla osiedli Pracze Odrzańskie, Maślice oraz części Leśnicy miejscami.

Podczas kwietniowych warsztatów terenowych z okazji Dnia Ziemi, wspólnie posprzątaliśmy Park Pracki i zbudowaliśmy miasteczko z materiałów z recyklingu. Natomiast w maju pojechaliśmy na wycieczkę rowerową wzdłuż Bystrzycy i Odry z przystankami na pobranie i analizowanie próbek gleby oraz wody. Ekologiczne, mobilne laboratorium – tego jeszcze nie było! Trasę zakończyliśmy mini-piknikiem na Wzgórzu Maślickim, gdzie posłuchaliśmy historii o rekultywacji terenów po wysypiskach śmieci. A w czerwcu – akcja kulminacja! Na finał zaplanowane są międzypokoleniowe gry na sąsiadujących Stabłowicach i Praczach Odrzańskich. 

Kliknij. aby sprawdzić harmonogram
 • 22.04, 11:00-15:00
  Międzypokoleniowe warsztaty terenowe z okazji Dnia Ziemi
  prowadzenie: Katarzyna Mosiołek, Anna Pawłowska
  Park Pracki oraz Kampus PORT ul. Stabłowicka 147
 • 13.05, 11:00-14:00
  Wycieczka rowerowa wzdłuż Bystrzycy i Odry z Ekologicznym Mobilnym Laboratorium
  prowadzenie: Katarzyna Mosiołek, Joanna Zgórzyńska
  Kampus PORT, ul. Stabłowicka 147, wały wzdłuż Bystrzycy i Odry, Wzgórze Maślickie
 • 3.06, 11:00-14:00
  Gra terenowa ,,Dzieckiem być!”
  prowadzenie: Katarzyna Mosiołek, Joanna Zgórzyńska
  Różne lokalizacje Pracz Odrzańskich i Stabłowic na świeżym powietrzu

Projekt został zrealizowany w ramach Edycji 31. Mikrograntów.
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.