Menu

Czuj się bezpiecznie w każdej sytuacji!

Czuj się bezpiecznie w każdej sytuacji!

Autorkami projektu są studentki Uniwersytetu Wrocławskiego działające w ramach grupy nieformalnej Muszkieterki, które chciałyby zwiększyć świadomość kobiet, zwłaszcza swoich rówieśniczek, w zakresie radzenia sobie ze stresem w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa, ale i wyposażyć je w praktyczne umiejętności samoobrony.

Katalizatorem inicjatywy „Czuj się bezpiecznie w każdej sytuacji!” są rozmowy z kobietami na temat lęku związanego z samotnym powrotem do domu późnymi godzinami i omijaniem bocznych uliczek. Studentki Uniwersytetu Wrocławskiego działające w ramach grupy nieformalnej Muszkieterki planują dwa cykle spotkań – podczas części teoretycznej, prowadzonej przez terapeutki, uczestniczki poznają sposoby na radzenie sobie z emocjami napięcia i strachu, natomiast podczas część praktycznej wyposażą się w przydatne umiejętności samoobrony pod okiem trenerów.

Spotkania zaplanowane zostały w Klubie pod Kolumnami przy placu św. Macieja, miejscu pozwalającym na udział osób zarówno z Nadodrza, jak i Ołbina czy Placu Grunwaldzkiego, na których to osiedlach szczególnie zależy inicjatorkom.

Kliknij, aby sprawdzić harmonogram
  • Grupa 1 | 13.05, 10:00–14:00
    część 1: spotkanie z terapeutką, prowadzenie: Iwona Pawlikowska
    część 2: szkolenie z samoobrony – nauka podstawowych chwytów i taktyk, prowadzenie: Tomasz Maciejak
  • Grupa 2 | 27.05, 10:00–14:00
    część 1: spotkanie z terapeutką, prowadzenie: Alicja Sołtys
    część 2: szkolenie z samoobrony – nauka podstawowych chwytów i taktyk, prowadzenie: Tomasz Maciejak
Projekt został wybrany w Edycji 31. Mikrograntów.
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.