Menu

Huby przy wspólnym stole. Niekonwencjonalne spotkania o jedzeniu

Huby przy wspólnym stole. Niekonwencjonalne spotkania o jedzeniu

Stół jako jeden z najważniejszych elementów w domu oraz symbol wspólnego posiłku i dialogu społecznego. Po wakacyjnym projekcie, grupa nieformalna Halo Huby powraca z propozycją warsztatów kulinarnych i rękodzielniczych przy wspólnym stole sprzyjającym sąsiedzkim rozmowom!

Halo Huby po raz kolejny zapraszają na różnorodne, osadzone w lokalności spotkania, po tym jak latem zachęcały do wspólnego odkrywania Skweru Goethego w projekcie ,,Co to za skwer? Sąsiedzkie spotkania w sercu Hub’’. Grupa wierzy,  że małe działania lokalne przyczyniają się do zmian w postawie ekologicznej, prozdrowotnej czy prospołecznej.

Swój projekt podzieliła więc na trzy integrujące spotkania

W trakcie warsztatów kulinarnych mieszkanki i mieszkańcy osiedla dowiedzą się, jak przygotować słodkości w zdrowszej odsłonie. Warsztat rękodzielniczy będzie próbą połączenia dwóch różnych dziedzin artystycznych – graffiti i ceramiki. Porcelanę ozdobioną farbami podczas zajęć będzie można postawić na własnym, domowym stole! Natomiast na trzecim warsztacie wspólnie przygotujemy kule dla ptaków, które zostają z nami na zimę. Jesień na Hubach zapowiada się w ciepłym, smacznym i przyjemnym klimacie!

Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy drogą mailową (halohuby@gmail.com), przez Messengera (@halohuby), przez telefon (nr 727 726 766) lub w miejscach prowadzenia warsztatów.

Kliknij na tytuł i sprawdź szczegóły spotkań!
28.10 | 11:00-14:00
Graffiti na talerzu – warsztaty malowania na ceramice

(Wszystkie miejsca na spotkanie są zajęte, zapisz się na listę rezerwową)
Wspólnie przeniesiemy graffiti na  talerz, filiżankę czy kubek za pomocą specjalnych farb na zimno do porcelany. Obudźmy swój twórczy potencjał i dajmy drugie życie ceramice pozyskanej ze zbiórek!

  • prowadzenie: Maciej Janus z Galerii Magiel i wolontariusze z Halo Huby
  • miejsce: Galeria Magiel, ul. Wapienna 19 (galeria znajduje się w przyziemiu budynku, jednak mogą pojawić się bariery w postaci stopnia lub wysokiego progu)
18.11 | 11:00-14:00
Dziki stół – warsztaty z tworzenia kul z ziaren dla ptaków

Przygotujmy małą przekąskę dla naszych pierzastych towarzyszy! Na warsztaty grupa zaprasza mieszkańców i mieszkanki osiedla, w tym również seniorów i osoby z niepełnosprawnościami z Dziennego Domu Pomocy na Ciepłej. 

  • prowadzenie: biolożka, przyrodniczka Katarzyna Bogdan i wolontariusze z Halo Huby
  • miejsce: Dzienny Dom Pomocy MOPS “Dom na Ciepłej”, ul. Ciepła 15b (obiekt w pełni przystosowany dla osób z ograniczeniami ruchu)
25.11 | 11:00-14:00
Folgujemy sobie zdrowo – warsztaty z robienia zdrowych wypieków bez cukru

(Wszystkie miejsca na spotkanie są zajęte, zapisz się na listę rezerwową)
Zamieńmy tradycyjne składniki w ich zdrowsze odpowiedniki! Na spotkaniu przekonamy się, że osoby mające wykluczenia dietetyczne nadal mogą się cieszyć spotkaniami z bliskimi przy stole. Zdobędziemy wiedzę, jak zdrowo piec dla siebie i bliskich oraz zabierzemy do domu swój wypiek.

  • prowadzenie: Aleksandra Basaj i wolontariusze z Halo Huby
  • miejsce: sala w budynku SM Południe, ul. Widna 17 (parter, brak przeszkód architektonicznych w dostaniu się do obiektu)

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 33. Mikrograntów.
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.