Menu

Mój pierwszy Wro-bot!

Mój pierwszy Wro-bot!

Nieformalny duet ojców-informatyków-działkowców, czyli grupa nieformalna „Wro-boty”, szykuje w ramach Mikrograntów cykl rodzinnych warsztatów programowania i… budowania robotów, na który zapraszają przede wszystkim mieszkańców i mieszkanek Hub i Gaju.

Autorzy projektu zauważyli, że nowe technologie często są negatywnie odbierane zwłaszcza w kontekście wychowywania dzieci – w rzeczywistości mogą jednak ułatwiać życie i rozwijać kreatywne myślenie. Dlatego też, w czasie cyklu spotkań budować będziemy prototypy mikro-robotów pomocnych przy różnorodnych, codziennych czynnościach.

Samopodlewająca się doniczka, licznik kroków przydatny przy obserwacji zwierząt, miernik wilgotności gleby – dzięki poznanym narzędziom, dzieci w wieku 7-10 lat wraz z opiekunami i opiekunkami stworzą kilka użytecznych mini-wynalazków.

Cykl rodzinnych spotkań odbędzie się w hubskiej Galerii Magiel, a finał projektu w Parku Skowronim, gdzie czeka nas gra w podchody, podczas której za pomocą fal radiowych połączą się wszystkie skonstruowane roboty. Podwórkowe zabawy, takie jak spacer po linie, badminton czy mecz piłki nożnej, będą okazją do bliższego poznania się uczestniczek i uczestników. Nie zabraknie też wspólnych rozmów przy poczęstunku!

Kliknij tutaj, aby sprawdzić harmonogram

16.05 | 18:00-20:00
Mój pierwszy Wro-bot! Automatyczny system podlewania kwiatów doniczkowych

Galeria Magiel, ul. Wapienna 19

30.05 | 18:00-20:00
Mój pierwszy Wro-bot! Rachunek prawdopodobieństwa na przykładzie kostki do gry

Galeria Magiel, ul. Wapienna 19

6.06 | 18:00-20:00
Mój pierwszy Wro-bot! Licznik kroków

Galeria Magiel, ul. Wapienna 19

23.06 | 16:00-19:00
Mój pierwszy Wro-bot! Rodzinny piknik

Park Skowroni, polana obok placu zabaw oraz boiska

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 31. Mikrograntów
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.