Menu

NasionOgród. Spotkajmy się przy nasionach

NasionOgród. Spotkajmy się przy nasionach

Żeby zbierać plony wspólnych działań najpierw trzeba zasiać ziarno – i dosłownie tym będziemy się zajmować podczas cyklu wydarzeń ,,NasionOgród’’!

Pasjonatki permakultury – Magdalena Kormańska i Kamila Byzia – zapraszają na międzypokoleniowe spotkania propagujące ekologię i bioróżnorodność. Jak zbierać i przechowywać nasiona, dbać o glebę, kompostować i czym ściółkować, by mniej podlewać? Dzięki zebranej wiedzy i powstałej na jej podstawie broszurze informacyjnej, uprawę roślin będziemy mieć w małym palcu. Wtedy przyjdzie czas na praktykę! Ramię w ramię, stworzymy własne kompostowniki, a przede wszystkim, posiejemy rośliny w pokazowym ogródku przy CAL Brochów.

Jak widać, sąsiedzi i sąsiadki, zamiast odgradzać się żywopłotem, mogą zbudować wspólny ogródek. Zapraszamy do tego fajnego eksperymentu

Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i wszystkie mieszkanki Brochowa bez względu na wiek czy narodowość, osoby, które mają już doświadczenie w uprawie swoich przydomowych ogródków lub działek jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w tym temacie.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić harmonogram
 • 26.04. 16:30–19:00
  Spotkajmy się przy nasionach – sąsiedzka wymiana nasion oraz przygotowywanie rozsady
 • 13.05, 10:30–13:30
  Tworzymy osiedlowy ogród pokazowy – czyli m.in o tym jak stworzyć grządki podwyższone
 • 24.05, 16:30–19:00
  Wszystko o kompoście, czyli teoria kompostowania i tworzenie kompostowników bokashi
 • 10.06, 10:30–13:30
  Zazieleniamy, czyli sadzimy w ogrodzie pokazowym i tworzymy wermikompostownik

Wszystkie wydarzenia prowadzone przez autorki projektu, odbędą się przy CAL Brochów przy ul. Koreańskiej 1a. Zapisy prowadzone są TUTAJ

Projekt został wybrany w Edycji 31. Mikrograntów.
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.