Menu

Przy glinie o nas i Ołbinie

Przy glinie o nas i Ołbinie

Z czym kojarzy Ci się Ołbin? Co najbardziej lubisz w swoim osiedlu? I jak przestrzeń widzą, ale i czują Twoi sąsiedzi i sąsiadki? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas ceramicznych, międzypokoleniowych warsztatów zorganizowanych przez Roksanę Stojowską.

Inicjatorka projektu, obserwując zmiany zachodzące na tym terenie oraz wsłuchując się w rozmowy sąsiadów i sąsiadek, zauważyła podział Ołbina na dwie części oraz brak integracji wśród zamieszkujących go osób. Szansę na poprawę sytuacji dostrzegła we wspólnym, twórczym działaniu.

Przy glinie o nas i Ołbinie” to projekt, w ramach którego tworzyliśmy dwie prace – naczynie/figurkę według własnego pomysłu oraz obiekt związany z elementami osiedla. Proces formowania, szkliwienia i wypalania powstałych dzieł wymagał czasu, który był doskonałą okazją do zacieśniania więzi sąsiedzkich, wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat otaczającej przestrzeni. Na zajęciach spotkaliśmy się w nowopowstałej pracowni ceramicznej La Loba Design Lab przy ul. Cinciały 1A.

Zwieńczeniem projektu było sąsiedzkie spotkanie uczestników i uczestniczek warsztatów wraz z przekazaniem gotowych prac. Nie zabrakło oczywiście rozmów, wymiany doświadczeń oraz drobnego poczęstunku. Na finałowym wernisażu prac ujrzeliśmy też wspólnie stworzoną przez wszystkie uczestniczki i uczestników czterech warsztatów – ołbińską rzeźbę ceramiczną! Trafiła ona do siedziby Stowarzyszenia Żółty Parasol i Partnerzy, na ul. Prusa 37-39, w której każdy i każda z odwiedzających, może podziwiać efekt pracy ponad 40 par rąk! 

Kliknij tutaj, aby sprawdzić harmonogram

22.04 | warsztaty ceramiczne
14:00-16:00 (grupa 1)
17:00-19:00 (grupa 2)

13.05 | warsztaty ceramiczne
14:00- 16:00 (grupa 1)
17:00-19:00 (grupa 2)

20.05 | 17:00-19:00 | Otwarte spotkanie

Zajęcia skierowane były do dzieci od 6. roku życia, osób dorosłych i seniorów/-ki.

Projekt zrealizowany został w ramach Edycji 31. Mikrograntów
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.