Menu

TALES FROM GRABISZYN – megazin z osiedlowymi historiami z dreszczykiem

TALES FROM GRABISZYN – megazin z osiedlowymi historiami z dreszczykiem

Agnieszka Jamroszczak niejednokrotnie organizowała przeróżne inicjatywy artystyczne, związane zwłaszcza ze światem komiksu. Pierwszy raz zadziała jednak na swoim osiedlu – Grabiszynie. Jej doświadczenia okażą się jednak kluczowe dla mikrograntowej inicjatywy, podczas której planuje stworzyć, wraz z sąsiadami i sąsiadkami, megazin dotyczący osiedlowych opowieści. Ale nie takich zwyczajnych…

Nawiedzone miejsca, napotkane zjawy, zagadkowe włamania – jakie jeszcze historie z dreszczykiem skrywają grabiszyńskie zaułki? W maju i czerwcu spotykaliśmy się przy opowieściach, które skrywają grabiszyńskie zaułki!

Organizatorka zbierała je wraz z mieszkańcami i mieszkankami poprzez internetowe ogłoszenie oraz formularz dostępny analogowo w różnych lokalizacjach na osiedlu. Podczas dwóch warsztatów zebraliśmy legendy miejskie w formę krótkich opowiadań, komiksów, fotografii i kolaży, które następnie stały się bazą kolektywnego megazinu pt.: „Tales from Grabiszyn”.

Zbiórka mniej lub bardziej prawdopodobnych historii ruszyła 14 kwietnia. Można było je wysłać przez formularz internetowy lub wrzucić do skrzynek dostępnych w pięciu osiedlowych punktach: Centrum Historii Zajezdnia, Centrum Kultury i Edukacji Bakara, Filii nr 18 MBP, siedziba Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek i Szkoła Podstawowa nr 109.

Finałowym wydarzeniem była otwarta premiera publikacji, tym razem na Oporowie, w tajemniczym zagajniku na terenie Parku Mamuta. Dzielenie się historiami to pradawny i wciąż aktualny sposób na rozwijanie i pogłębianie więzi społecznych – poznajmy się więc na Grabiszynie!

Bieżące informacje o działaniach Agnieszki podejrzycie na: www.facebook.com/TalesFromWroclaw

Kliknij tutaj, aby sprawdzić harmonogram

14.04 – 10.05
Nabór osiedlowych historii z dreszczykiem

13.05 | 11:00-13:00, 20.05 | 16:00-18:00
Warsztaty: od tekstu do obrazka

Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184

17.06 | 15:00-17:00 (lub w razie złej pogody 24.06)
Uroczysta premiera zina

Okolice Parku Mamuta (sprawdź na mapie)

Projekt realizowany w ramach Edycji 31. Mikrograntów
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.