Menu

Wegetariańskie Warsztaty Kuchni Środkowej Azji

Wegetariańskie Warsztaty Kuchni Środkowej Azji

Wiosnę na Przedmieściu Oławskim spędzimy na smakowitych podróżach! Wszystko dzięki grupie nieformalnej Mozaika, która zaprasza na wspólne odkrywanie smaków i obyczajów Kazachstanu podczas kulinarnych warsztatów w Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki.

Na spotkaniach wspólnie nauczymy się przygotowywać posiłki charakterystyczne dla kuchni kazachskiej, wszystkie w wersji wegetariańskiej – pilav, manty na parze a nawet lokalne pączki – baursaki. Ostatnie spotkanie z cyklu zwieńczy „herbaciane przyjęcie” z tradycyjnym dla Kazachstanu napojem.

W trakcie spotkań w międzypokoleniowym i międzykulturowym gronie poznamy również elementy kultury i tradycje Azji Środkowej. Warsztaty w języku polskim poprowadzi Kazachstanka przy pomocy osób asystujących z Ukrainy. Na wydarzenia obowiązywać będą zapisy mailowe. A dla wszystkich, którym nie uda się zgłosić na zajęcia, inicjatorki przygotują broszurkę z przepisami – w wersji online i w druku!

Kliknij tutaj, aby sprawdzić harmonogram
  • 4.06, 15:00-18:00
    Pilaw
  • 11.06, 15:00-18:00
    Manty
  • 18.06, 15:00-18:00
    Baursaki

Nowe smaki, a także elementy kultury i tradycje Azji Środkowej co niedzielę poznawać będziemy w międzypokoleniowym gronie w Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki przy ulicy Traugutta 81.

Projekt został wybrany w Edycji 31. Mikrograntów.
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.