Menu

Miło Was poznać! Międzykulturowe warsztaty dla dzieci romskich, ukraińskich i polskich  

Miło Was poznać! Międzykulturowe warsztaty dla dzieci romskich, ukraińskich i polskich  

Iryna Chechun, pochodząca z Charkowa mieszkanka Wrocławia, zauważyła, że nieznajomość innych kultur niż własna, potrafi dać się we znaki – zwłaszcza w środowisku dzieci. Postanowiła więc wykorzystać swoje doświadczenie w pracy z młodymi ludźmi, planując wielokulturowe spotkania artystyczne i kulinarne.  

Czas na radosną wymianę kulturową! Biorące udział w projekcie dzieci, zapoznają się ze sztuką i symboliką romską, polską i ukraińską, a następnie wykonają własne malarskie impresje oraz pamiętniki z wybranym symbolem danej kultury. Oczywiście nic tak nie integruje, jak czas przy wspólnym stole, dlatego Iryna zaprasza również do rozmowy o tradycyjnych potrawach, kosztowania placuszków z przepisu romskiej kuchni, słodkości ukraińskich, a także do przygotowania słynnego, polskiego przysmaku – krówek! 

  • Wszystkie spotkania poprowadzi pedagożka, artystka, aktywistka społeczna Agata Łoś w Łokietka 5 – Infopunkcie Nadodrze przy ul. Władysława Łokietka 5/1 (wjazd od ulicy, trzy schody przy wejściu, brak windy).  
  • Na każde spotkanie obowiązują zapisy przez maila: klub.gniazdko@gmail.com lub przez telefon, nr Agaty Łoś, prowadzącej warsztaty: 609 666 823 
  • Warsztaty są skierowane do dzieci od 8 do 12 roku życia (młodsze dzieci pod opieką osoby dorosłej).  
  • Podczas spotkań będzie możliwość tłumaczenia niezrozumianych treści na język ukraiński, polski oraz romski. 
Kliknij tutaj, aby sprawdzić harmonogram 

→ 21.04 | 10:00- 13:00  
Sztuka! Malujemy (BRAK MIEJSC) 

Podczas spotkania dzieci zapoznają się ze słynnymi dziełami romskiej, ukraińskiej i polskiej sztuki współczesnej, które staną się inspiracją do stworzenia własnych interpretacji malarskich.  

→ 12.05 | 10:00-13:00 

Symbole! Tworzymy pamiętniki  

Tym razem poznamy charakterystyczne symbole związane z kulturą romską, ukraińską i polską. Wybrany symbol umieścimy na okładce stworzonego przez siebie pamiętnika, do którego wpiszą się uczestnicy i uczestniczki warsztatów.  

→ 16.06 | 10:00-13:00 

Kulinaria! Robimy krówki 

Na ostatnim spotkaniu skosztujemy uprzednio przygotowane ukraińskie przysmaki czekoladowe i słodkie placuszki inspirowane kuchnią romską, a później przejdziemy do przygotowania słynnej, polskiej słodyczy – krówek, które spakujemy we własnoręcznie wykonane opakowania. 

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.