Menu

Różnorodność w smaku i słowie – osiedlowe spotkania kulturowe 

Różnorodność w smaku i słowie – osiedlowe spotkania kulturowe 

Sąsiedzka integracja przy wspólnym stole – dołącz do kulinarnej wyprawy razem z mieszkańcami i mieszkankami Powstańców Śląskich! 

Międzykulturowa Inicjatywa Osiedlowa, na co dzień prowadzi rozmaite zajęcia o charakterze integracyjnym, interkulturowym i międzypokoleniowym. W ramach Mikrograntów, grupa zaprasza na serię spotkań, podczas których będzie można poznać historię, ciekawostki i smaki z różnych stron świata. Wspólnie spędzony czas będzie okazją do poszerzania wiedzy o tradycjach kulinarnych i zwyczajach różnych krajów, ale również do zacieśnienia sąsiedzkich więzi. Na każdym spotkaniu poznamy również podstawowe słowa i zwroty w danym języku, pomocne w pierwszych międzykulturowych kontaktach. Spróbujemy smakołyków z Indii, Kenii, Turcji i Filipin, pod okiem kulinarnych mistrzów i mistrzyń, będziemy razem przygotowywać przekąski i smakołyki, poznamy też przepisy na tradycyjne dla danego kraju dania, które będzie można przyrządzić w domu. 

W każdą środę o 17:30 (w tygodniu przed sobotnimi spotkaniami) zapraszamy również do wspólnego wykonania tematycznych dekoracji związanych z danym krajem.  

Wszystkie spotkania z cyklu odbędą się w Klubie Kultury Anna przy ul. Tadeusza Zielińskiego 22A. Wydarzenia są otwarte dla wszystkich osób chętnych i będą tłumaczone na język angielski i polski. Zapraszamy! 

Kliknij tutaj, aby sprawdzić harmonogram 

→  20.04 | 11:00  

Spotkanie tematyczne: Indie  

Naszą podróż zaczynamy od Indii – kraju barwnych przypraw i aromatycznych curry. Przygotuj się na niezapomniane smaki i fascynujące rozmowy o indyjskiej kulturze! 

Zapisy: www.bit.ly/roznorodnosc-zapisy  

→ 11.05 | 11:00 

Spotkanie Tematyczne: Kenia  

Następnie przeniesiemy się do Kenii, poznając tajniki afrykańskiej kuchni.  

Zapisy już wkrótce!  

→ 25.05 | 11:00  

Spotkanie Tematyczne: Turcja  

Czas na poznanie kulinarnych tradycji Turcji – kraju baklawy, kebabu i aromatycznej kawy.  

Zapisy już wkrótce!  

→ 8.06 | 11:00 

Spotkanie Tematyczne: Filipiny  

Na zakończenie naszej podróży odwiedzimy Filipiny, aby spróbować smaków egzotycznych owoców, ryb i innych specjałów. 

Zapisy już wkrótce! 

→ 22.06 | 11:00 

Spotkanie Podsumowujące  

Podczas ostatniego spotkania podsumujemy nasze kulinarne podróże, dzieląc się smakowymi wrażeniami w sąsiedzkiej atmosferze! 

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.