Menu

Dzieci z Placyku. Performatywna opowieść o Sępolnie 

Dzieci z Placyku. Performatywna opowieść o Sępolnie 

Wspomnienia przekute w artystyczne przedstawienie – wspólnie odtwórzmy sentymentalną historię seniorów i seniorek zamieszkujących Wielką Wyspę!  

Teatr EjAj po raz kolejny realizuje swój projekt w programie Mikrogranty! Za nami międzykulturowe warsztaty artystyczne i międzypokoleniowe warsztaty podcastowe na Wielkiej Wyspie. W tej edycji idziemy o krok dalej, biorąc udział w performatywnym odkryciu i czytaniu historii z obszaru Wielka Wyspa, a w szczególności Sępolna.


W ramach siedmiu cotygodniowych spotkań uczestnicy i uczestniczki uczą się czytania aktorskiego, tajników inscenizacji, a także twórczego prezentowania dokumentalnej opowieści. Podstawą do wspólnej pracy są zebrane wywiady z tytułowymi Dziećmi z Placyku, czyli seniorami i seniorkami, którym lata dzieciństwa radośnie upływały na skwerze położonym pomiędzy ulicami Ściegiennego, Libelta i Mierosławskiego. Dzięki warsztatom poznamy doświadczenia pokolenia powojennego, a także losy zamieszkującej tutaj ludności niemieckiej. Fascynujące i mało znane historie z tej wyjątkowej dzielnicy, grupa biorąca udział w projekcie zaprezentuje podczas finalnego, czerwcowego spotkania. Cykl wydarzeń ma charakter międzypokoleniowy i międzykulturowy – do udziału zapraszamy zarówno mieszkańców i mieszkanki Wielkiej Wyspy, jak i mniejszości narodowe zamieszkujące Wrocław. 

Kliknij tutaj, aby sprawdzić harmonogram: 
  • 17.04, 24.04, 8.05, 15.05, 22.05, 29.05 | 18:00-21:00  | Warsztaty performatywne  

Prowadzenie: Jakub Tabisz, Karolina Domagała 

Miejsce: ,,Sala Wysoka’’ w Czasoprzestrzeni przy ul. Tramwajowej 1-3  

Zapisy przez formularz internetowy  

  • 9.06 | 18:00-19:00 | Finałowe czytanie performatywne  

Miejsce: Placyk u zbiegu ulic Mierosławskiego, Libelta i Ściegiennego  

Spotkanie otwarte, nie obowiązują zapisy  

 

  

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.