Menu

Obywatel Dzik  

Obywatel Dzik  

Kulinarno-artystyczne warsztaty i dyskusje uwrażliwiające na okoliczną przyrodę – wraz z Siostrami Rzeki Ślęzy wyruszcie na bliskie spotkania z naturą!  

Aneta Dukszto i Agata Białkowska wracają do Mikrograntów i zapraszają na międzykulturowe spotkania w miejscach, w których zieleni jest znacznie więcej niż miejskiej infrastruktury. Wiosną wspólnie wyruszymy w kierunku przyrodniczych obszarów Maślic, Stabłowic czy Pracz Odrzańskich, rozmawiając o wpływie przepisów prawnych na lasy oraz życie zwierząt w Polsce i w innych krajach. Zainspirowani dziką, roślinną kuchnią, odkryjemy skarby prosto z natury, które wykorzystamy w trakcie przygotowywania potraw i napojów. Poza tym, z naturalnych materiałów z odzysku, spróbujemy stworzyć wizualne prace o otaczającym nas świecie, które złożą się na kolektywną, plenerową wystawę. Siostry Rzeki Ślęzy, do udziału w projekcie zapraszają osoby komunikujące się zarówno w języku polskim, jak i angielski, ukraińskim i hiszpańskim. Na wszystkie trzy spotkania wstęp jest wolny i nie obowiązują zapisy – zapraszamy na międzykulturowy, wiosenny cykl wydarzeń spod znaku dzika!  

Kliknij tutaj, aby sprawdzić harmonogram 

27.04 | 10:00 

Edukacyjny spacer przyrodniczy na Praczach Odrzańskich 
prowadzenie: Anna Adamczyk  
miejsce: tereny pomiędzy osiedlami Maślice i Pracze Odrzańskie, zbiórka przy Rancho nad Odrą, ul. Rędzińska 54 (koniec spaceru przy moście Brodzkim na rzece Bystrzycy) 
 

25.05 | 10:00  
Kulinarne eko-warsztaty ,,Dzika kuchnia’’ na Stabłowicach 
prowadzenie: Aneta Dukszto, Anna Francesca Poletti  
miejsce: Ekopark na Stabłowicach, ul. Starogajowa 100  
 

15.06 | 10:00  
Warsztaty artystyczne „Dzika sztuka” w Lesie Mokrzańskim  
prowadzenie: Agata Białkowska  
miejsce: zbiórka przy Zamku w Leśnicy, z którego wyruszymy w stronę Lasu Mokrzańskiego  


 

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.