Menu

Mikrogranty nabór I – luty 2024

Nowy rok, nowe pomysły na społeczne działania w mieście. Od 1 do 15 lutego można zgłosić swój projekt na integrujące wydarzenia na wrocławskich osiedlach. Jak się do tego zabrać? Przed nami konsultacje, spotkania informacyjne i szkolenie przygotowujące do złożenia wniosku. Zainspiruj się, poznaj zasady i… weź miasto w swoje ręce! 
Co znajdziecie dalej?

jak się zgłosić do naboru i co wspólnie możemy zrealizować
najważniejsze terminy i nasze wsparcie
konsultacje, spotkania informacyjne i kontakt

Jakie pomysły zrealizujemy tym razem? 

Od 1 do 15 lutego możecie zgłaszać swoją inicjatywę przez formularz, który dostępny będzie na stronie mikrogranty-wnioski.instytutkultury.pl. Realizacja projektów będzie możliwa od początku kwietnia do końca czerwca. Zachęcamy do planowania działań zarówno pod dachem instytucji, siedzib rad osiedli czy Centrów Aktywności Lokalnej, jak i w plenerze – wiosenne miesiące to idealna okazja do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W ramach projektu zaproponować można różnego rodzaju warsztaty, międzykulturowe gry miejskie, tematyczne spacery, wspólne tańce i śpiewy, międzypokoleniowe spotkania kulinarne lub zupełnie niestandardowe pomysły, których nie było dotąd w programie – możliwości jest naprawdę sporo!

Najważniejsze, by projekty angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki, oraz były okazją do dzielenia się pasjami i umiejętnościami. Lokalizować zaplanowane spotkania możecie w jednej z czterech dawnych dzielnic miasta: Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu lub Śródmieściu. Przypominamy, że w naborze mogą brać udział również osoby bez stałego meldunku we Wrocławiu– ważne, by chcieć działać w jego granicach. 

➳ W ramach inspiracji kliknij TUTAJ i sprawdź archiwum zrealizowanych dotąd projektów! 

Z pełnym wsparciem zespołu 

Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Jako zespół koordynatorski wspomagamy nie tylko realizację inicjatywy, ale również przygotowania do jej zgłoszenia, również przez osoby z doświadczeniem migranckim i/lub, których j. polski nie jest pierwszym językiem. Warto skorzystać z naszego wsparcia, by rozwiać wszelkie wątpliwości i uniknąć błędów formalnych!  

Zobacz, co przed nami w tym roku!

24.01, g. 17:30 | spotkanie informacyjne na żywo + transmisja online na profilu Mikrograntów na Facebooku | Barbara, Świdnicka 8b | wstęp wolny, nie obowiązują zapisy 

30.01, g. 17:30 | spotkanie informacyjne z asystenturą w języku ukraińskim dla osób ze społeczności migranckiej | Przejście Dialogu, Świdnicka 19, wstęp wolny, nie obowiązują zapisy 

31.01, g, 12.00-14.00 | 7.02, g. 15:00-17:00 | konsultacje pomysłów w językach: UA EN BY RU PL prowadzone wspólnie z WroMigrantem, dla osób ze społeczności migranckiej i/lub których j. polski nie jest pierwszym językiem | Przejście Dialogu, Świdnicka 19 | zapisy na konkretne godziny przez telefon: 538 579 517 

1.02, g. 17.30 | webinar pisania projektów | wstęp wolny, zapisy na e-mail mikrogranty@instytutkultury.pl 

Wszystkie niezbędne do zgłoszenia pliki oraz materiały z naszymi podpowiedziami znajdziecie TUTAJ, w naszej naborowej zakładce. Pamiętajcie również, że od dnia ogłoszenia naboru (czyli od dziś!) do dnia zamknięcia systemu włącznie, konsultujemy Wasze wnioski mailowo i telefonicznie. Możemy się również umówić na rozmowę online lub na żywo w Barbarze, siedzibie Wrocławskiego Instytutu Kultury. Śmiało kontaktujcie się z nami w dni robocze w godzinach 9:00-17:00.  

➳ mikrogranty@instytutkultury.pl, 

Konsultujemy pomysły

W ramce po lewej stronie znajdziecie wszystkie niezbędne do zgłoszenia pliki oraz kilka materiałów z naszymi podpowiedziami. Oprócz spoglądania w dokumenty, pamiętajcie, że możecie się też umówić z nami na konsultacje (na żywo i online) lub po prostu zadzwonić i napisać maila. Na rozmowy zgłaszajcie się na adres: mikrogranty@instytutkultury.pl lub telefonicznie +48 71 712 75 72. Możecie też do nas wysłać maila z rozpisanym w TYM PLIKU pomysłem – odeślemy Wam w nim nasze uwagi do tekstu.

Dzięki temu możecie uniknąć niemiłych niespodzianek związanych z błędami formalnymi, dopracować swoją propozycję i sprawdzić, czy Wasza inicjatywa wpisuje się w ramy programu.

Skontaktuj się z nami:

 mikrogranty@instytutkultury.pl,
+48 71 712 75 72 

Kontakt do koordynatorek: 
Anna Bieliz: +48 502 824 410,
anna.bieliz@instytutkultury.pl 
Marta Konieczna: + 48 501 214 914,
marta.konieczna@instytutkultury.pl
Olivia Wajsen: + 48 607 111 539,
olivia.wajsen@instytutkultury.pl
Ale to nie wszystko!

Jesteśmy już po spotkaniach informacyjnych, na których podawałyśmy Wam sporo przydatnych wskazówek i omówiłyśmy najważniejsze terminy oraz zasady współpracy. Prezentację pokazywaną podczas wydarzenia możecie znaleźć TUTAJ, a transmisję znajdziecie na naszym profilu na Facebooku

Zwycięską 14-stkę projektów ogłosimy 12 marca. Powodzenia i do zobaczenia w mieście!  
Do zobaczenia w mieście!
Znajdziecie nas również na:

www.wroclaw.pl/mikrogranty
facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.