Menu

Mikrogranty nabór III – wrzesień 2023

1 września ruszył trzeci nabór do Mikrograntów! To ostatnia w tym roku okazja, by razem z nami zrealizować pomysły na osiedlowe działania. Jak się do tego zabrać? Jakie są terminy, zasady i kiedy zorganizujemy spotkanie informacyjne? Poniżej rozpisałyśmy Wam wszystko, co trzeba wiedzieć o wrześniowym naborze!
Co znajdziecie dalej?

jak się zgłosić do naboru i co wspólnie możemy zrealizować
najważniejsze terminy i nasze wsparcie
konsultacje, spotkania informacyjne i kontakt

Jak się zgłosić do naboru i co można z nami zrealizować?

Od 1 do 15 września czekamy na Wasze propozycje inicjatyw, których celem jest wzajemne poznanie się, ciekawe spędzanie czasu wolnego, dzielenie się pasjami, a także udzielanie sobie wsparcia. Mogą to być różnego rodzaju warsztaty, tematyczne spotkania, wędrówki śladami ciekawych osiedlowych historii lub inne sąsiedzkie aktywności. Lokalizować je możecie w jednej z dawnych wrocławskich dzielnic –Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu i Śródmieściu. Przypominamy, że w naborze mogą brać udział również osoby bez stałego meldunku w mieście – ważne, by chcieć działać w jego granicach! 

Wasze propozycje możecie zgłaszać tylko przez internet. Formularz dostępny jest w czasie trwania naboru na stronie mikrogranty-wnioski.instytutkultury.pl

Jakie projekty zrealizujemy tym razem?

Może będą to międzykulturowe warsztaty rękodzielnicze na Jagodnie? Rowerowe wojaże po miejskich parkach lub wspólne muzykowanie na Wojnowie? A może chcecie podzielić się swoją pasją i nauczyć młodzież z Nadodrza podstaw kodowania? Niezależnie na jaki rodzaj projektów się zdecydujecie, pomożemy Wam zadbać o odpowiednią infrastrukturę i warunki do bezpiecznego działania. Zachęcamy Was do działania na lokalnym, gruncie i współpracy z lokalnymi liderkami i liderami na Waszych osiedlach.

Szukacie inspiracji do działania? Kliknijcie TUTAJ i sprawdźcie archiwum naszych wcześniejszych projektów!

Terminy, wyniki i nasze wsparcie

Nabór trwa dwa tygodnie – od 1 do 15 września. 6 października poznamy 13 wybranych inicjatyw, które otrzymają wsparcie finansowe (do 5 000 złotych brutto) oraz pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Wybrane przez komisje projekty będziemy realizować od drugiej połowy października do 15 grudnia.

Jako Wrocławski Instytut Kultury jesteśmy współorganizatorami Waszych projektów w Mikrograntach, co oznacza, że jesteśmy stroną odpowiedzialną za administrację i księgowość, a także pomagamy Wam w tych kwestiach, w których jako osoby koordynujące projekt (pierwszy, czy też kolejny) chcecie się podszkolić. 

Konsultujemy pomysły

W ramce po lewej stronie znajdziecie wszystkie niezbędne do zgłoszenia pliki oraz kilka materiałów z naszymi podpowiedziami. Oprócz spoglądania w dokumenty, pamiętajcie, że możecie się też umówić z nami na konsultacje (na żywo i online) lub po prostu zadzwonić i napisać maila. Na rozmowy zgłaszajcie się na adres: mikrogranty@instytutkultury.pl lub telefonicznie +48 71 712 75 72 (konsultacje ruszyły 21 sierpnia i jesteśmy dostępne aż do 15 września w dni robocze). Możecie też do nas wysłać maila z rozpisanym w TYM PLIKU pomysłem – odeślemy Wam w nim nasze uwagi do tekstu.

Dzięki temu możecie uniknąć niemiłych niespodzianek związanych z błędami formalnymi, dopracować swoją propozycję i sprawdzić, czy Wasza inicjatywa wpisuje się w ramy programu.

Skontaktuj się z nami:
Ale to nie wszystko!

Jesteśmy już po spotkaniach informacyjnych, na których podawałyśmy Wam sporo przydatnych wskazówek i omówiłyśmy najważniejsze terminy oraz zasady współpracy. Prezentację pokazywaną podczas wydarzenia możecie znaleźć TUTAJ, a transmisję znajdziecie na naszym profilu na Facebooku

Zaplanowałyśmy również webinar pisania projektów, podczas którego krok po kroku opowiemy Wam, jak dobrze opisać swój pomysł we wniosku. Z zapisanymi mailowo osobami (zgłoszenia przyjmujemy na mikrogranty@instytutkultury.pl) połączymy się online 5 września o godzinie 17:30.

Nabór krok po kroku (kliknij obrazek, aby powiększyć)
Do zobaczenia w mieście!
Znajdziecie nas również na:

www.wroclaw.pl/mikrogranty
facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.