Menu

Nabór na rezydencję w Dreźnie

Nabór na rezydencję w Dreźnie

Chcesz rozwijać warsztat druku artystycznego w jednej z największych i najważniejszych pracowni grafiki warsztatowej w Europie? Zgłoś się do trwającego do 29 maja naboru i wyjedź na czterotygodniową rezydencję w Grafikwerstatt w Dreźnie!

Trwa kolejny rok artystycznej wymiany między Wrocławiem a Dreznem. O Karen Koschnik – niemieckiej rezydentce, która dzięki tej współpracy jest teraz w naszym mieście mogliście przeczytać TUTAJ.

Teraz przyszła pora na wizytę zwrotną!

Do 29 maja zapraszamy przedstawicielki i przedstawicieli wrocławskiego środowiska artystycznego specjalizującego się w grafice warsztatowej do przesyłania zgłoszeń w ramach naboru na rezydencję artystyczną w Dreźnie. Pracować będziecie jednej z najstarszych i najważniejszych pracowni druku artystycznego w Europie – Grafikwerkstatt. Miesięczny pobyt będzie okazją, by rozwinąć swoje indywidualne umiejętności, dzięki specjalistycznemu wyposażeniu oraz pracy z najlepszymi artystami z całego świata.

Tegoroczny nabór dla grafików i graficzek specjalizujących się w druku artystycznym potrwa do 29 maja. Wyniki ogłosimy 29 czerwca. Miesięczna rezydencyjna rozpocznie się najwcześniej 18 września, a skończy się najpóźniej 21 października 2023 roku (do ustalenia z organizatorami). Rezydencja w Grafikwerkstatt w Dreźnie kierowana jest do absolwentów i absolwentek uczelni artystycznych specjalizujących się w technice grafiki warsztatowej, mieszkających lub tworzących we Wrocławiu. Projekt realizowany jest w ramach wieloletniej współpracy Miasta Wrocławia z Miastem Partnerskim Dreznem.

Wybrany_a artysta_ka otrzyma zakwaterowanie, przestrzeń do pracy w warsztacie oraz dietę w wysokości 5.000 zł brutto (w tym pokrycie kosztów podróży i zakup materiałów).

Czego wymagamy?
  • ukończonych studiów magisterskich na uczelni artystycznej, specjalizacja: grafika warsztatowa;
  • znajomości języka angielskiego lub niemieckiego w stopniu komunikatywnym;
  • wykonania jednej pracy, która zostanie przekazana miastom partnerskim prowadzącym wymianę.
Zgłoś się!

Na wniosek składają się następujące dokumenty:

  • CV (z zaznaczeniem przeprowadzonych wystaw i projektów artystycznych),
  • list motywacyjny (opis zagadnień i działań podjętych w swojej najnowszej pracy artystycznej oraz plan na rezydencję artystyczną w Dreźnie),
  • portfolio z prezentacją głównych realizacji (maks. 5 różnych przedsięwzięć),
  • oświadczenie o dyspozycyjności w terminie 18.09–21.10.2023
  • oświadczenie o spełnieniu obowiązku informacyjnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych [wzór zgody RODO pobierzesz TUTAJ],
  • zgoda na udział w ankiecie badającej opinię artystów na temat polityki kulturalnej prowadzonej przez Miasto (fakultatywnie. Zgoda do pobrania TUTAJ)
Jak się zgłosić?

Aplikację można złożyć w wersji papierowej (maks. w formacie A4) w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego Wrocławia (ul. Bogusławskiego 8-10; sala S4, parter), elektronicznej (mail: wkl@um.wroc.pl) tytułując kopertę lub wiadomość e–mail: „Rezydencja – Drezno – Wydział Kultury” lub za pomocą platfromy ePUAP, najpóźniej do 29 maja 2023 roku. W przypadku składania wniosku drogą elektroniczną załączniki należy przekazywać za pośrednictwem serwisów przesyłania plików o dużej objętości (np. Google Drive), a link do zamieszczonych tak materiałów udostępnić w treści wiadomości e–mail wraz z kompletem dokumentów. Wniosek powinien być podpisany własnoręcznie lub za pomocą profilu zaufanego. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu.

Wyniki

Selekcję zgłoszeń przeprowadzi jury składające się z artystów i pedagogów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, przedstawicielki Wrocławskiego Instytutu Kultury, przedstawiciela Galerii Miejskiej we Wrocławiu oraz reprezentantów Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia. Ich decyzję poznamy do 29 czerwca.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Maja Kowalska-Komar: maja.kowalska-komar@um.wroc.pl

Organizatorzy:

Miasto WrocławMiasto Drezno

Partnerzy:

GrafikwerkstattWrocławski Instytut KulturyAkademia Sztuk Pięknych we WrocławiuGaleria Miejska we Wrocławiu

Autorką prac „Urban Landscape wykorzystanych w kampanii promocyjnej naboru jest laureatka zeszłorocznej edycji konkursu, Anna Chlebowska.

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.