Menu

Nabór na rezydencję w Dreźnie

Nabór na rezydencję w Dreźnie

Chcesz rozwijać warsztat druku artystycznego w jednej z największych i najważniejszych pracowni grafiki warsztatowej w Europie? Zgłoś się do trwającego od 6 do 27 maja naboru i wyjedź na czterotygodniową rezydencję w Grafikwerstatt w Dreźnie!

Trwa kolejny rok artystycznej wymiany między Wrocławiem a Dreznem. O Sarah Steuer – niemieckiej graficzce, która dzięki tej współpracy obyła w kwietniu miesięczną rezydencję w naszym mieście mogliście przeczytać TUTAJ.

Teraz przyszła pora na wizytę zwrotną!

Do 27 maja zapraszamy przedstawicielki i przedstawicieli wrocławskiego środowiska artystycznego specjalizującego się w grafice warsztatowej do przesyłania zgłoszeń w ramach naboru na rezydencję artystyczną w Dreźnie. Pracować będziecie jednej z najstarszych i najważniejszych pracowni druku artystycznego w Europie – Grafikwerkstatt. Miesięczny pobyt będzie okazją, by rozwinąć swoje indywidualne umiejętności, dzięki specjalistycznemu wyposażeniu oraz pracy z najlepszymi artystami z całego świata.

Tegoroczny nabór dla grafików i graficzek specjalizujących się w druku artystycznym potrwa do 27 maja. Wyniki ogłosimy w czerwcu. Miesięczna rezydencyjna rozpocznie się 30 września, a skończy się najpóźniej z 2 listopada 2024 roku (do ustalenia z organizatorami). Rezydencja w Grafikwerkstatt w Dreźnie kierowana jest do absolwentów i absolwentek uczelni artystycznych specjalizujących się w technice grafiki warsztatowej, mieszkających lub tworzących we Wrocławiu. Projekt realizowany jest w ramach wieloletniej współpracy Miasta Wrocławia z Miastem Partnerskim Dreznem.

Wybrany_a artysta_ka otrzyma zakwaterowanie, przestrzeń do pracy w warsztacie oraz dietę w wysokości 5.000 zł brutto (w tym pokrycie kosztów podróży i zakup materiałów).

Czego wymagamy?
  • ukończonych studiów magisterskich na uczelni artystycznej, specjalizacja: grafika warsztatowa;
  • znajomości języka angielskiego lub niemieckiego w stopniu komunikatywnym;
  • wykonania jednej pracy, która zostanie przekazana miastom partnerskim prowadzącym wymianę.
Zgłoś się!

Na wniosek składają się następujące dokumenty:

  • CV (z zaznaczeniem przeprowadzonych wystaw i projektów artystycznych),
  • list motywacyjny (opis zagadnień i działań podjętych w swojej najnowszej pracy artystycznej oraz plan na rezydencję artystyczną w Dreźnie),
  • portfolio z prezentacją głównych realizacji (maks. 5 różnych przedsięwzięć),
  • oświadczenie o dyspozycyjności w terminie 30.09 – 2.11.2024 r. [WZÓR],
  • oświadczenie o spełnieniu obowiązku informacyjnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych [WZÓR],
  • fakultatywna zgoda na udział w ankiecie badającej opinię artystów na temat polityki kulturalnej prowadzonej przez Miasto [WZÓR].
Jak się zgłosić?

Aplikację można złożyć w wersji papierowej (maks. w formacie A4) w sekretariacie Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia (przy ul. Gabrieli Zapolskiej 4, pokój 304, 3 piętro do godz. 15:30), elektronicznej (mail: wkl@um.wroc.pl) tytułując kopertę lub wiadomość e–mail: „Rezydencja – Drezno – Wydział Kultury” lub za pomocą platfromy ePUAP, najpóźniej do 27 maja 2024 roku do godziny 24:00). W przypadku składania wniosku drogą elektroniczną załączniki należy przekazywać za pośrednictwem serwisów przesyłania plików o dużej objętości (np. Google Drive), a link do zamieszczonych tak materiałów udostępnić w treści wiadomości e–mail wraz z kompletem dokumentów. Wniosek powinien być podpisany własnoręcznie lub za pomocą profilu zaufanego. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu.

DOKUMENTY:
Wyniki

Selekcję zgłoszeń przeprowadzi jury składające się z artystów i pedagogów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, przedstawicielki Wrocławskiego Instytutu Kultury, przedstawiciela Galerii Miejskiej we Wrocławiu oraz reprezentantów Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia. Ich decyzję poznamy do końca czerwca.

Regulamin konkursu wkrótce na stronie.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Maja Kowalska-Komar: maja.kowalska-komar@um.wroc.pl

Organizatorzy:

Miasto WrocławMiasto Drezno

Partnerzy:

GrafikwerkstattWrocławski Instytut KulturyAkademia Sztuk Pięknych we WrocławiuGaleria Miejska we Wrocławiu

Autorem prac Dawn was gray and bitter wykorzystanych w kampanii promocyjnej naboru jest laureat zeszłorocznej edycji konkursu, Ioannis Anastasiou.

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.