Menu

Nabór do Kultury Mobilnej 2024

Nabór do Kultury Mobilnej 2024

Aktywnie działasz w dolnośląskim środowisku kulturalnym? Masz w tegorocznych planach wyjazd w ramach rezydencji lub wizyty sieciującej? A może bierzesz udział w międzynarodowym przeglądzie sztuki czy w innych wydarzeniach prezentując swoje działania za granicą? Od 5 do 26 lutego możesz zgłosić swój dalekosiężny projekt i uzyskać wsparcie kulturalnej podróży!

WSPIERAMY MOBILNOŚĆ ŚRODOWISK TWÓRCZYCH Z WROCŁAWIA I DOLNEGO ŚLĄSKA

Co znajdziesz dalej?
  • kto może się zgłosić i jakie projekty mogą uzyskać wsparcie?
  • jak aplikować?
  • najważniejsze terminy
  • konsultacje i kontakt

To już ósma edycja programu Kultury Mobilnej! Skierowana jest niezmiennie do osób z wrocławskiego i dolnośląskiego pola kultury: artystów i artystek, kuratorów i kuratorek, menedżerów i menedżerek, aktywistów i aktywistek, animatorów i animatorek, badaczy i badaczek kultury, którzy indywidualnie lub w grupach chcą w tym roku zrealizować swoje projekty za granicą. Ważne! Aplikować można nie tylko wtedy, gdy planuje się wyjazd w ramach rezydencji lub wizyt studyjnych. Do udziału zaproszone są także osoby (i grupy) zamierzające wziąć udział w zagranicznych przeglądach sztuki, festiwalach, konferencjach czy innych wydarzeniach i projektach, dzięki którym będą mogły rozwijać umiejętności, zaprezentować swoją twórczość i budować relacje międzynarodowe. Od 2021 roku akceptowane są także aplikacje na wyjazdy sieciujące służące pozyskiwaniu partnerów.

W ramach inspiracji kliknij TUTAJ i sprawdź archiwum zrealizowanych dotąd projektów!

Zwycięzcy i zwyciężczynie naboru na pokrycie kosztów podróży i/ lub zakwaterowania otrzymają wsparcie finansowe do 3000 złotych brutto. Aplikować mogą wszyscy zainteresowani – bez względu na wiek, wykształcenie czy doświadczenie. Osoba bądź grupa starająca się o wsparcie może złożyć maksymalnie dwa wnioski na raz.

JAK APLIKOWAĆ?

Wnioski wypełnia się poprzez elektroniczny formularz, który można przesłać do 26 lutego 2024 roku. Konsultacje, ewentualne pytania (Q&A) i wątpliwości prosimy przesyłać na adres e–mail: kulturamobilna@instytutkultury.pl

DOKUMENTY
TERMINY:

Nabór do tegorocznej edycji Kultury Mobilnej trwać będzie do 26 lutego. Wyniki zostaną ogłoszone 14 marca, a wyjazdy powinny się odbyć między 10 marca a 10 grudnia 2024 roku. Wnioski w j. polskim i angielskim można zgłaszać przez elektroniczny formularz, który dostępny będzie do 26 lutego na stronie: www.instytutkultury.pl/kultura-mobilna.

Konsultujemy pomysły

Zanim zgłosicie swój projekt przez formularz warto go z nami skonsultować. Dzięki temu unikniecie błędów formalnych i sprawdzicie, czy Wasz wyjazd wpisuje się w ramy programu. Pytania i wątpliwości możecie przesyłać przez cały czas trwania naboru na adres: kulturamobilna@instytutkultury.pl. Możemy się również umówić na rozmowę online lub na żywo w Barbarze, siedzibie Wrocławskiego Instytutu Kultury. Śmiało kontaktujcie się z nami w dni robocze w godzinach 9:00-17:00 – koordynatorki proszą o wcześniejszy kontakt i umówienie wizyty także mejlowo.

Program Kultura Mobilna realizowany jest w ramach jednego z filarów działań Wrocławskiego Instytutu Kultury, #WSPARCIA. Jego zadaniem jest wspieranie mobilności i promowanie twórców z Wrocławia i Dolnego Śląska, a poprzez to budowanie i wzmacnianie międzynarodowych relacji kulturalnych.

KONTAKT:

kulturamobilna@instytutkultury.pl

Kontakt do koordynatorek:

Paulina Brelińska-Garsztka: + 48 799 041 119, paulina.brelinska@instytutkultury.pl

Karolina Jaworska: + 48 508 491 809, karolina.jaworska@instytutkultury.pl

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.