Czym ja się właściwie zajmuję? O kompetencjach w kulturze – warsztaty z Ulą Buyuly (Pracownia Artist in Bloom)
W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w gronie praktyczek i praktyków kultury spotkaliśmy i spotkałyśmy się „na wagarach” we Wrocławskim Instytucie Kultury. Na warsztatach z Ulą Buyuly przyglądałyśmy się zdobywanym, ćwiczonym i wykorzystywanym dzięki pracy w kulturze, a przydatnym także w życiu codziennym, kompetencjom. Wielozadaniowość, elastyczność, kreatywność, przenikliwość, empatia i wiele innych posiadanych przez nas społecznych umiejętności, to wielka siła i ogromny zasób przyszłości, pracujących w kulturze osób. Dlatego ważna była środowiskowa rozmowa o tym co możemy rozwijać, a czego nie zawsze musimy mieć, wiedzieć czy oczekiwać od siebie konieczności tego rozwoju.
Porządkowałyśmy i porządkowaliśmy naszą wiedzę, umiejętności i predyspozycje. Uczyłyśmy i uczyliśmy się rozróżniać wykonywane zadania od posiadanych kompetencji i przekonałyśmy i przekonaliśmy się, że w tych drugich jeszcze przez długi czas (a może nawet nigdy!) nie zastąpi nas żadna maszyna. Poznawaliśmy i poznawałyśmy narzędzia, które mogą nam się przydać do diagnozowania talentów, wyróżniania potencjałów i wskazywania naszej roli w zespołach oraz predyspozycji do podejmowania konkretnych zadań – od testów Gallupa, przez FRIS, aż po Harrison Assessment Test. Dowiadywałyśmy się i dowiadywaliśmy się też jak z tą wiedzą działać dalej. Zarówno na własną rękę, tworząc „dzienniczki rozwoju”, jak i przy pomocy profesjonalnych narzędzi psychometrycznych.
Warsztaty odbyły się 21 marca, spotkanie poprowadziła Ula Buyuly z Pracowni Artist in Bloom – edukatorka, ekspertka od zarządzania zespołami kreatywnymi, badaczka kompetencji. Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, programu Zarządzanie Ludźmi na Université des Sciences et Technologies de Lille oraz szkoły trenerskiej University of West London. Asesorka Harrison Assessments – testów psychometrycznych, badających predyspozycje zawodowe. Edukatorka w nurcie skandynawskiej szkoły Kaospilot.
Pracownia Artist in Bloom zajmuje się rozwojem kompetencji środowisk twórczych, realizując projekty edukacyjne w Polsce i za granicą. Wśród organizacji, korzystających z konsultacji czy programów edukacyjnych Artist in Bloom, są m.in.: Komisja Europejska, Keychange – globalna organizacja, wspierająca inkluzywność w branży muzycznej, Art Inkubator Goyki 3, Music Export Poland, Narodowe Centrum Kultury, European Music Exporters Exchange, Music Cities Network, European Music Managers Alliance oraz wiele innych.
Więcej o Artist in Bloom: WWW, IG, FB
Z Ula udało nam się też o wszystkich wyżej wymienionych tematach porozmawiać w podcaście, który odsłuchać możecie TUTAJ.