Menu

Klubokawiarnia Recepcja

Rozjarzony zabytkowymi neonami dziedziniec przy Ruskiej 46 to miejsce, które skupia organizacje kulturalne, galerie, kluby, teatry, NGO-sy i artystów-freelancerów, mających tu swoje siedziby lub pracownie. To hub kulturalny służący spotkaniom, działaniom twórczym i rozrywce.

Niezależnie od tego, w jaki dzień czy o jakiej porze odwiedzimy podwórko, na pewno trafimy na trwającą w jego przestrzeni wystawę, warsztaty, spektakl, koncert, performance… Wrocławski Instytut Kultury pełni rolę gospodarza tej przestrzeni i koordynuje współpracę blisko 40 zlokalizowanych w niej podmiotów.

Klubokawiarnia Recepcja swoją działalność zaczęła w 2018 roku. Umiejscowiona w samym sercu artystycznej enklawy przestrzeń stanowi centrum sąsiedzkiego sieciowania działających przy neonowym dziedzińcu instytucji i organizacji. Jednocześnie klubokawiarnia jest przestrzenią działań artystycznych i twórczych, swobodnych spotkań i wymiany myśli. W programie Recepcji istotną rolę odgrywa muzyczny eksperyment: można tu wziąć udział w koncertach młodych, często debiutujących wykonawców albo posłuchać setów najciekawszych wrocławskich producentów i DJ-ów. W przestrzeni lokalu przy Ruskiej 46 prezentowane są wystawy najbardziej obiecujących artystów i projektantów, organizowane są tu też spotkania pasjonatów różnych aspektów miejskiej kultury – od socjologii miasta po trendy w kulturze ulicznej. 

Działalność Recepcji współtworzona jest przez Wrocławski Instytut Kultury i firmą R46 – prywatnym podmiotem, specjalizującym się w obsłudze gastronomicznej wydarzeń kulturalnych i festiwalowych. Za projekt aranżacji wnętrza odpowiadają pracownia projektowa Alia Architecture i biuro architektoniczne Znamy się.
 

Godziny otwarcia:
niedziela-czwartek – 17:00-0:00
piątek-sobota – 17:00-4:00

Kontakt:
recepcja@instytutkultury.pl

Adres:
podwórko Ruska 46 abc, 50-079 Wrocław

Obserwuj Recepcję w mediach społecznościowych:

Kalendarium / Recepcja

Aktualności / Recepcja

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.