Sieciowanie

Zajmiemy się też sieciowaniem środowiska kultury. Mamy doświadczenie w kulturalnej współpracy z różnymi podmiotami – od lokalnych partnerstw m.in. ze stowarzyszeniami i fundacjami, przez działania z innymi jednostkami kultury (z Wrocławia i regionu), po ogólnopolskie i międzynarodowe kooperatywy. Wspólnymi siłami będziemy mogli wzmocnić i poszerzyć możliwości środowiska kultury.  

W sieciowaniu mamy spore doświadczenie: za nami choćby organizacja wraz ze społeczną grupą aktywistów Wrocławskiego Kongresu Kultury, uczestnictwo w oddolnej organizacji Sympozjum Wrocław 70/20 czy produkcja współtworzonej przez pięć wrocławskich instytucji premiery spektaklu „Kobieta i życie”. Chcemy kontynuować rozwijanie we Wrocławiu kulturalnej współpracy pomiędzy lokalnymi instytucjami, poszerzając ją również o inne, zaangażowane w kulturę podmioty (stowarzyszenia, organizacje czy osoby fizyczne). Jednym z elementów tej lokalnej sieci ma stać się Współdzielnia Kultury – proces, który pomoże nam znaleźć rozwiązania do dzielenia się zasobami (zarówno materialnymi, jak i niematerialnymi) i pomagania sobie w codziennych sprawach. Lokalnie będziemy też dalej koordynować działalność sąsiedzkiej społeczności twórców kultury z rozświetlonego neonami podwórka Ruska 46.   

Nasze sieci sięgną też poza granice naszego miasta. Współtworzymy nieformalną sieć Koalicja Miast, która jest platformą wymiany poglądów i doświadczeń w rozwoju kultury w samorządach lokalnych. Istotną rolę w naszych planach odgrywają również nowe projekty organizowane z partnerami z Ukrainy, Białorusi i Niemiec, jak BERLIN_forum kultury_WROCŁAW – spotkania twórców i organizatorów kultury z obu miast.  Chcemy też kontynuować współprace z miastami partnerskimi Wrocławia, a także, będąc częścią rodziny ECoC Family (European Capitals of Culture Family), czyli nieformalnej sieci byłych, obecnych i przyszłych europejskich stolic kultury, wspierać organizacyjnie, dzielić się doświadczeniem, budować kontakty i zawierać międzynarodowe partnerstwa.

„Wrocławski Niezbędnik Kulturalny” dla Ukrainy

Razem z innymi wrocławskimi instytucjami, organizacjami i Centrami Aktywności Lokalnej przygotowaliśmy internetową odsłonę kalendarium „Niezbędnika”, w którym znajdziecie listę wydarzeń dla osób ukraińsko- i rosyjskojęzycznych!

więcej

Weź udział w Polsko-Niemieckim Dialogu Młodzieży

Przed nami kolejna odsłona międzynarodowego sieciowania w Instytucie! Razem z Fundacją Genshagen 23 marca zapraszamy studentów z Polski i Niemiec na dyskusję online o przyszłości Europy.

więcej

Rozpoczynamy kolejny etap kulturalnej współpracy Wrocławia i Berlina

Przed nami nowa odsłona BERLIN_forum kultury_WROCŁAW – projektu, którego celem jest sieciowanie środowiska kultury z obu miast. Zobacz, co wydarzy się w ramach 5 edycji!

więcej