Menu

„Szkolenie antydyskryminacyjne” z Ewą Jupowiecką ze Stowarzyszenia Nomada 

Wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego NOMADA zapraszamy na bezpłatne szkolenia dla pracownic i pracowników wrocławskich instytucji kultury.

Pierwsze z nich już 9 maja w siedzibie Wrocławskiego Instytutu Kultury, Barbarze. Celem szkolenia będzie po pogłębienie wiedzy uczestników i uczestniczek na temat stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji oraz rozwinięcie umiejętności reagowania na dyskryminację i mowę nienawiści. Pochylimy się nad konkretnymi przypadkami, których możemy doświadczać w naszej codziennej pracy w środowisku kultury.  

Podczas szkolenia uczestnicy/czki dowiedzą się:  
  • czym są stereotypy i jak je przełamywać, 
  • jak stereotypy wpływają na nasz sposób myślenia i zachowania, 
  • czym są uprzedzenia i jakie są ich konsekwencje, 
  • kiedy dochodzi do dyskryminacji, jakie są jej rodzaje i skutki, 
  • jakie posiadamy przywileje i co się z tym wiąże, 
  • czym jest mikroagresja i jak na nią reagować, 
  • dlaczego warto używać języka równościowego.  
     

kiedy: 9.05 (czwartek), godz. 13:00-16:00 

gdzie: Barbara (Sala Kultura), ul. Świdnicka 8b 

dostępność: szczegółowe informacje o budynku – https://instytutkultury.pl/deklaracja-dostepnosci/ / w pobliżu Barbary znajdziecie liczne przystanki tramwajowe (linie 3, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 13, 17, 18, 20) i autobusowe (linie K, 110, 602) 

prowadzenie: dr. Ewa Jupowiecka – kulturoznawczyni, trenerka edukacji międzykulturowej i antydyskryminacyjnej, koordynatorka zespołu edukacyjnego stowarzyszenia Nomada. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu edukacji praw człowieka, przeciwdziałania i reagowania na przemoc motywowaną uprzedzeniami oraz wsparcia dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji. Współautorka publikacji dotyczących problematyki związanej z wielokulturowością i procesem integracji. 

ZAPISY ZAMKNIĘTE

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.