Grafik, rzeźbiarz i pedagog. W portfolio poznańskiego artysty znajdują się projekty działań przestrzennych oraz mediów tradycyjnych. W swoich pracach często porusza sferę postaci ludzkiej, jej przemian i adaptacji do zastanych sytuacji analizując chaos współczesności i przemian popkulturowych. W trakcie rezydencji chce stworzyć rzeźbę/instalację kierując odbiorców do refleksji nad wykluczeniem i izolacją osób LGBTQ+.
Rezydencja w Hvitsten Salong
Podczas sierpniowego festiwalu Hvitsten Salong 2023 Dawid zaprezentował pracę nawiązującą bezpośrednio do anegdoty/przypowieści o mieczu Damoklesa. Według historii miecz zawieszony w powietrzu na cienkim końskim włosiu miał symbolizować ciągłe zagrożenie i przypominać o konsekwencjach naszych decyzji.
„Dorastając w opresyjnym środowisku naznaczonym silnym wpływem religii katolickiej (tradycyjne wartości itp.) jako osoba homoseksualna wielokrotnie musiałem radzić sobie z odrzuceniem, przemocą i samotnością. Ciągłe poczucie zagrożenia z powodu mojej odmienności towarzyszy mi do dziś. Miecz przybrał nieco surrealistyczną, abstrakcyjną formę. Nawiązując do stylistyki świata fantasy, magii i jednorożców. Miecz jest również symbolem męskości, siły i hierarchii, w tym ujęciu zdaje się balansować pomiędzy tym, co chce pozostać niewidoczne, a tym, co przyciąga wzrok.” Dawid Puszyński