Menu

What’s next?

To nasz nowy międzynarodowy projekt, który ma na celu wspieranie kreatywności i odwagi w sektorze kultury oraz stworzenie przestrzeni do refleksji nad nowymi formatami rezydencji i współpracy transgranicznej.

„What’s next? Bezpieczne przestrzenie kultury dla multidyscyplinarnej refleksji nad (post)wojenną i (post)kryzysową tożsamością europejską” jest działaniem stworzonym wspólnie przez pięć organizacji z czterech krajów: Rumunii, Niemiec, Austrii, Ukrainy i Polski. W ramach „What’s next” organizacje te stworzą bezpieczniejszą przestrzeń do pracy i spotkań dla artystów, menedżerów kultury, aktywistów i obywateli w pięciu krajach europejskich.

Do udziału zaprosimy artystów i artystki z różnych środowisk i narodowości, w tym zarówno twórców_czynie, nadal pracujących w Ukrainie, tych, którzy przenieśli się dalej do Europy, oraz mieszkanki_ców Unii Europejskiej. Ta różnorodność z pewnością pozwoli na bogatą wymianę perspektyw, doświadczeń i pomysłów oraz umożliwi powstanie prawdziwie wielokulturowego i integracyjnego środowiska.

Wspólnie planujemy organizowanie działań na nieco mniejszą skalę (wydarzenia edukacyjne, spotkania i programy dla lokalnych podmiotów kulturalnych etc.), przeprowadzenie międzynarodowych rezydencji w każdym z krajów, stworzenie w formie tekstów i materiałów audiowizualnych dzienników, a także końcowe multidyscyplinarne laboratorium „What’s now” w Ukrainie.

Za nami godziny rozmów online i pierwsze spotkanie na żywo we Wrocławiu. Wkrótce ogłosimy więcej szczegółów programu!

„What’s next” współtworzą: Fundacja Gabrieli Tudor (Rumunia), MitOst (Niemcy), MUSIKTHEATERTAGE WIEN (Austria), proto produkciia (Ukraina), Wrocławski Instytut Kultury (Polska) oraz zusa (Niemcy). Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.