Menu

What’s next?

To nasz nowy międzynarodowy projekt, który ma na celu wspieranie kreatywności i odwagi w sektorze kultury oraz stworzenie przestrzeni do refleksji nad nowymi formatami rezydencji i współpracy transgranicznej.

„What’s next? Bezpieczne przestrzenie kultury dla multidyscyplinarnej refleksji nad (post)wojenną i (post)kryzysową tożsamością europejską” jest działaniem stworzonym wspólnie przez pięć organizacji z czterech krajów: Rumunii, Niemiec, Austrii, Ukrainy i Polski. W ramach „What’s next” organizacje te stworzą bezpieczniejszą przestrzeń do pracy i spotkań dla artystów, menedżerów kultury, aktywistów i obywateli w pięciu krajach europejskich.

Do udziału zaprosimy artystów i artystki z różnych środowisk i narodowości, w tym zarówno twórców_czynie, nadal pracujących w Ukrainie, tych, którzy przenieśli się dalej do Europy, oraz mieszkanki_ców Unii Europejskiej. Ta różnorodność z pewnością pozwoli na bogatą wymianę perspektyw, doświadczeń i pomysłów oraz umożliwi powstanie prawdziwie wielokulturowego i integracyjnego środowiska.

Wspólnie planujemy organizowanie działań na nieco mniejszą skalę (wydarzenia edukacyjne, spotkania i programy dla lokalnych podmiotów kulturalnych etc.), przeprowadzenie międzynarodowych rezydencji w każdym z krajów, stworzenie w formie tekstów i materiałów audiowizualnych dzienników, a także końcowe multidyscyplinarne laboratorium „What’s now” w Ukrainie.

Za nami godziny rozmów online i pierwsze spotkanie na żywo we Wrocławiu. Wkrótce ogłosimy więcej szczegółów programu!

„What’s next” współtworzą: Fundacja Gabrieli Tudor (Rumunia), MitOst (Niemcy), MUSIKTHEATERTAGE WIEN (Austria), proto produkciia (Ukraina), Wrocławski Instytut Kultury (Polska) oraz zusa (Niemcy). Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.

Aktualności / AIR Wro

Wystawa „Osad” Laury Adel w IP Studio

Obrazy multimedialne generowane przez dźwięk, interaktywne wydruki techniką 3D i sztuka cyfrowa przenosząca poezję przestrzeni miejskich w środowisko wirtualne – od 11 stycznia zapraszamy na intermedialną wystawę prac Laury Adel będącą twórczym podsumowaniem indywidualnej i warsztatowej pracy artystki w trakcie miesięcznej rezydencji MagiC Carpets.   OSAD to spojrzenie na Wrocław z perspektywy odkrywcy, odkrywczyni. Obrazy, […]

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.