Menu

Anastasiia Zazuliak

Anastasiia Zazuliak


Anastasiia Zazuliak to fotografka urodzona w Tarnopolu w Ukrainie. Jej historia w Polsce zaczęła się w 2018 roku, kiedy była studentką wymiany na Uniwersytecie Łódzkim, a następnie praktykantką na międzynarodowym obozie letnim „Creative Summer” we Wrocławiu. Jest absolwentką Canon Student Development Program 2022 (Moduł 1 i 2) oraz VII Academy (poziom 2). W 2023 roku została stypendystką W/E Lab Foundation Fellowship (Flowland Foundation) i studentką Eddie Adams Workshop XXXVI (USA). Przez ostatnie 2 lata dokumentowała wpływ wojny rosyjskiej na naród ukraiński, aktualnie pracuje nad projektami personalnymi oraz jako freelance fotografka portretowa i reportażowa. 

Ukraińska twórczyni w kwietniu 24’ rozpocznie swoją miesięczną rezydencję badawczą we Wrocławskim Instytucie Kultury, w ramach której ujrzymy temat „Znikającego Miasta” z perspektywy artystycznej.

Jaki jest plan na miesięczny pobyt we Wrocławiu?


Anastasiię fascynuje Port Miejski, gdzie chciałaby zrobić „portret człowieka”, który za niedługo zniknie lub ulegnie transformacji w kogoś innego. Artystka chce wejść do portu i pokazać za pośrednictwem swojego aparatu jego odmienną estetykę, moc i niedoskonałości.

What’s next?

Rezydencja „Znikające Miasto” jest częścią projektu „What’s next? Bezpieczne kulturowe multi-przestrzenie dla multidyscyplinarnej refleksji nad (post)wojenną i (post)kryzysową tożsamością europejską”, projektu stworzonego w partnerstwie zusa GmbH (Niemcy), Musiktheatertage Wien (Austria), Proto produkciia (Ukraina), Wrocławski Instytut Kultury / AIR Wro (Polska) i Fundacji Gabrieli Tudor (Rumunia). Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.