Menu

Maja Renn i Piotr Matkowski

Maja Renn i Piotr Matkowski

Performerka Maja Renn i artysta kulinarny, Piotr Matkowski, przy wsparciu Kultury Mobilnej wezmą udział w biennale Foodculture days, gdzie zrealizują projekt artystyczny pt. „Salon Pielęgnacji”.

Pierwsza seria działania z pogranicza performansu partycypacyjnego i rzemiosła kulinarnego będzie miała miejsce w pop-upowym salonie osadzonym w przestrzeni publicznej szwajcarskiego miasteczka Vevey. Wrocławski duet zapraszać będzie przechodniów do zwolnienia tempa i wzięcia udziału w multisensorycznym doświadczeniu. Jakim? Podczas indywidualnego występu, bezpośrednio na dłoni gościa, powstaje kompozycja kolorowych i pachnących elementów dania. Rytuałowi serwowania towarzyszą poetyckie anegdoty opowiadające historie kryjące się za każdym ze składników. Holistyczne doświadczenie jest ćwiczeniem uważności i ma zachęcić do rozmowy o etyce pracy opiekuńczej, zrównoważonego rozwoju w przemyśle spożywczym oraz wartości bezpośredniej interakcji międzyludzkiej w przyspieszającym świecie.

Maja Renn, artystka wizualna i performerka, pracuje między rodzinnym Wrocławiem a Zurychem. W swojej twórczości czerpie z praktyki zbiorowego, ucieleśnionego śnienia, by komponować modułowe utwory performatywne składające się z ruchu, poezji i wideo. Jej twórczość ma na celu wspieranie ostrożnych sposobów angażowania się w środowisko oraz wyobrażanie sobie i kreowanie utopijnych modeli symbiotycznych relacji między różnymi formami życia.

Piotr Matkowski, artysta kulinarny, edukator i filmowiec mieszkający we Wrocławiu. Na co dzień pracuje w piekarni rzemieślniczej „Pastel” i prowadzi warsztaty kulinarne. W swojej praktyce koncentruje się na dogłębnej znajomości procesów gotowania, różnorodności składników oraz nowoczesnej estetyce. W latach 2017-2018 współprowadził „Kuchnię Konfliktu” – bistro zapewniające stabilne zatrudnienie, szkolenia i wsparcie dla uchodźców w Warszawie.

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.