Menu

Marcin Dominiak i Maciej Kowalczyk

Marcin Dominiak i Maciej Kowalczyk

Wrocławski duet, przy wsparciu Kultury Mobilnej, uda się w podróż do Barcelony, gdzie spędzi kilka dni na wizytach studyjnych i spotkaniach networkingowych z NUS COOPERATIVA – spółdzielnią społeczno-artystyczną łączącą sztukę społeczną z działaniami interdyscyplinarnymi takimi jak teatr (podobnie jak aktywności i projekty Macieja i Marcina). Wyjazd ten będzie okazją, by zebrać inspirujące doświadczenia poprzez spotkania, rozmowy i spacery po miejscach, którymi zarządza i na co dzień animuje hiszpańska grupa.

Przewodniczką po barcelońskim szlaku wrocławskich edukatorów teatralnych będzie Ariadna Iranzo Vilalta, z którą zawodową przyjaźń rozpoczęli w zeszłym roku we Wrocławiu. Ari uczestniczyła wówczas w działaniach duetu (m. in. projekty „Teatr Na Trójkącie”, „Plac Społeczny”). Kulturalna podróż to przede wszystkim rozpoczęcie procesu sieciowania dla idei kolektywnych i przyszłych artystycznych działań polsko-hiszpańskich partnerów.

Marcin Dominiak, urodzony w Lesznie, od 2015 mieszkaniec Wrocławia. Z wykształcenia magister budownictwa. Przez kilka lata pracował w Teatrze Figur w Krakowie oraz we Wrocławskim Teatrze Współczesnym jak specjalista ds. multimediów. W latach 2017 – 2020 zrealizował kursy fotograficzne, malarstwa i rysunku w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu. Od 2019 roku jest członkiem kolektywu filmowego Inseparate.Films, z którym zrealizował krótkometrażowy film dokumentalny o sprawiedliwej transformacji wschodniej wielkopolski (na zlecenie Bankwatch CEE). Obecnie jest na etapie zdjęć do pełnometrażowego filmu o aktywiźmie klimatycznym. Równolegle pracuje nad autorskimi projektami fotograficznymi: „Portrety” (o wdzięczności spotkanych ludzi), „LOST LP” (okładki do nieistniejących wydawnictw muzycznych), „Plac Zabaw” (surrealistyczne ukazanie codziennej rzeczywistości). Tworzy też multimedia do spektakli teatralnych: „Garbus” na podstawie dramatu Sławomira Mrożka w reż. Marka Fiedora, „Pogłosy” na podstawie dramatu Wita Szostaka, inscenizacja Marek Fiedor / Tomasz Hynek. Wraz z Fundacją Proces Postaci zrealizował filmy: „Strange Thing” (2021) oraz „Plac Społeczny” (2022) – zdjęcia filmowe, montaż, muzyka.

Maciej Kowalczyk, aktor, pedagog teatru. Od 2012 roku związany z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi (2014), studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu – „Zarządzanie placówkami kultury” (2019) oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku „Pedagogika teatru” (2022). W tym samym roku realizował projekt „Teatr Na Trójkącie” w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Wrocławia inscenizując dwa spektakle teatralne: „NADMIAR I BRAK” oraz „CZŁOWIEK W CZASIE WOLNYM”. Prywatnie mąż i ojciec, fan piłki nożnej i lokalny patriota. Kieruje się dewizą: powoli, do przodu. Nie zbiera kuponów, nie posiada kart lojalnościowych, nie wyszukuje promocji. Uwielbia spacery i jazdę na rowerze wzdłuż wrocławskich rzek, bez których nie mógłbym żyć.

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.