Menu

Mo Abd Ulla

Mo Abd Ulla

Mo Abd Ulla w ramach Kultury Mobilnej w lipcu 2021 roku zrealizować projekt MONU-MENT w Paryżu. Artysta zbada zagadnienie pamięci zbiorowej i pomników pamięci, a także historyczną ewolucję zabytków na terenie Francji. Efektem badania ma być realizacja prac artystycznych. Wyjazd odbędzie się w ramach programu rezydencji Cité internationale des arts, który bazuje na współpracy artystów i kreatywnych praktyków kultury zapewniając im dynamiczne i inspirujące środowisko pracy.

Mo Abd Ulla – artysta wizualny, kurator pokazów i warsztatów, wykładowca i doktorant na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Tworzy różnorodne prace, które obejmują interwencje artystyczne, instalacje, rysunek, fotografię, wideo, sztukę opartą na tekście i performansie często określanym jako „rodzaj dyskursywnego argumentu”. Twórczość Mo była prezentowana na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Brał także udział w programach rezydencyjnych oraz prowadził prezentacje i wykłady w instytutach sztuki i designu na całym świecie.

Mohamed uzyskał tytuł Post-Master Architecture na Królewskiej Akademii Sztuki w Sztokholmie. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Oslo a także w MArch Architectural Design, The Bartlett w Londynie. Ukończył MA Curating w Chelsea College of Art and design, UAL, w Londynie; Fine Art Research oraz Production Programme, Jan Van Eyck Academy, Maastricht i BA Fashion design, Gerrit Rietveld Academ w Amsterdamie.

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.