Menu

NGOMADS

NGOMADS

Radek Bond Bednarz, Łukasz Dembiński, Piotr Gospodarczyk, Matylda Gerber oraz Filip Zakrzewski, czyli grupa muzyczna NGOMADS, w lipcu 2021 dzięki wsparciu Kultury Mobilnej udała się na Pamoja Zanzibar Festival. Oprócz koncertów członkowie grupy wzięli udział w spotkaniach z lokalnymi muzykami z Zanzibaru, Tanzanii, Kenii oraz artystami z innych część świata. Dzięki nawiązanej współpracy z Dhow Countries Music Academy muzycy przeprowadzili również warsztaty z udziałem studentów i nauczycieli akademii DCMA.

Łukasz Dembiński – muzyk perkusjonalista, promotor muzyczny. Założyciel zespołu Foliba. Pasjonat bębnów i instrumentów perkusyjnych a w szczególności bębnów afrykańskich. W ciągu ostatnich 15 lat z zespołami Foliba, Zebra i ŜANĜO zagrał ponad 1000 koncertów w Polsce i za granicą. Poza działalnością koncertową, prowadzi warsztaty gry na afrykańskich bębnach współpracując z instytucjami kultury w całym kraju.

Piotr Gospodarczyk – z wykształcenia ekonomista, pedagog, trener biznesu, z zamiłowania muzyk. Prowadzi autorską działalność kulturalną, rozrywkową i edukacyjną „Szkołę Rytmu”. Projektuje interdyscyplinarne wykłady, warsztaty, szkolenia i koncerty dla liderów oświaty i biznesu, w Polsce i na arenie międzynarodowej. Twórca międzykulturowego projektu Uni Orchestra.

Matylda Gerber – saksofonistka i kompozytorka związaną z wrocławską sceną muzyki improwizowanej. Współtworzy zespół jazzowo-funkowy Sneaky Jesus oraz kwartet grający muzykę improwizowaną Ślina. Jest członkinią projektu polsko-japońsko-brytyjskiego Butoh Techno, z którym odbyła trasę po Europie i Japonii. W ramach rozwoju solowej kariery Matylda zagrała koncerty improwizowane w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii.

Filip Zakrzewski – gitarzysta, realizator dźwięku, promotor, organizator wydarzeń. Obecnie głównie związany z zespołami Torteks i Ślina.

Radek Bond Bednarz – od dwóch lat rozwija działalność kulturalną na Zanzibarze i wschodzie Afryki organizując cyklicznie Pamoja Zanzibar Festival– sesje muzyczne z udziałem lokalnych i międzynarodowych artystów. Ich głównym celem festiwalu jest nawiązanie międzynarodowych i lokalnych interakcji artystycznych. „Pamoja” w języku swahili oznacza „jedność”, co symbolizuje główne założenie i przesłanie rezydencji, oparte na idei wielokulturowości i wzajemnym poszanowaniu odmienności stylistycznych oraz kulturowych.

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.