Wsparcie

A może zrobimy coś razem? Kolejnym obszarem, którym się zajmiemy jest wsparcie Waszych działań i pomysłów. Jesteśmy tu po to, by pomóc Wam w realizacji zarówno mniejszych, lokalnych inicjatyw, jak i w sięgnięciu dużo dalej – poza granice naszego miasta. Pomożemy Wam w tym finansowo, ale też w innych aspektach, takich jak kwestie administracyjne, prawne i promocyjne.   

Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z kulturalnymi (i nie tylko) projektami, to możecie zgłosić swój pomysł na projekt do Mikrograntów – programu, w którym pomagamy mniej doświadczonym osobom w zrealizowaniu pomysłów na inicjatywy skierowane do mieszkańców i mieszkanek wrocławskich osiedli i wspólnie z nimi przeprowadzane. W tym roku razem z Fundacją Umbrella szykujemy trzy nabory: w marcu, maju oraz we wrześniu i już nie możemy się doczekać waszych nowych propozycji. Więcej informacji o trwającym od 1 maja naborze przeczytacie tutaj.

Wciąż będziemy też pomagać wydawcom w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego, który ma na celu finansowe wsparcie publikacji książek i czasopism o Wrocławiu i tych tworzonych przez wrocławian, których działania nie mieszczą się w ramach komercyjnego rynku wydawniczego. Przez ostatnie lata wsparcie otrzymało ponad 50 książek i ponad 40 numerów czasopism i możecie nam wierzyć – to jeszcze nie koniec.  

A może już od jakiegoś czasu działacie w kulturze i czujecie, że nadeszła pora na zdobycie doświadczenia poza granicami Polski? Z myślą o Was będziemy prowadzić program Kultura Mobilna, dzięki któremu możecie zdobyć dofinansowanie na Wasz wymarzony zagraniczny wyjazd. Wyprawa na konferencję badawczą, wyjazd na rezydencję, a może wizyta studyjna w pracowni na drugim końcu świata? Dokąd pojedziecie i w jakim celu zależy od Was – od nas otrzymacie wsparcie finansowe.  

Nasze wsparcie skierowane będzie również w drugą stronę – kontynuując program rezydencji artystycznych AIR Wro nie tylko pomożemy wrocławskim artystom i artystkom zaprezentować się poza Polską, ale też zaprosimy do Wrocławia twórców z zagranicy. Zrealizują oni tu swoje artystyczne pomysły, ale też będą mieli okazję, by zapoznać się z lokalnym środowiskiem kulturalnym. Kto wie, może w ten sposób rozpoczną nową kulturalną sieć współpracy?

Nabór do Mikrograntów zakończony. Zgłosiliście 63 propozycje na wakacyjne działania!

Zakończył się majowy, drugi w tym roku nabór do Mikrograntów. W ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych otrzymaliśmy od Was aż 63 propozycje na nowe wakacyjne inicjatywy! Poznajcie skład jury, które do 6 czerwca wyłoni zwycięskie projekty.

więcej

Wiosenne spotkania w międzykulturowym gronie

Jak najlepiej poznać swoich sąsiadów i sąsiadki? Działając i ucząc się nowych rzeczy razem z nimi! Poznajcie szczegóły pierwszych projektów z marcowego naboru do Mikrograntów, dzięki którym międzykulturowa integracja będzie dużo prostsza.

więcej

Znamy wyniki Kultury Mobilnej!

Rezydencja badawcza w Dżakarcie, wyjazd na festiwal architektury i designu do Hiszpanii, a także wizyta u legendarnego przewodnika chórów gruzińskich – znamy wyniki naboru do Kultury Mobilnej! Sprawdź, dokąd udadzą się zwycięzcy.

więcej