Menu

Klub pod Kolumnami

Klub pod Kolumnami pojawił się przy placu świętego Macieja 21 jeszcze w latach 60. XX wieku. Nieprzerwanie działa pod tym adresem do dziś, na przestrzeni dekad stając się jednym z podstawowych punktów na kulturalnej mapie Nadodrza.

Aż do lat 90. Klub działał jako jedna z dwóch filii Domu Kultury Światowid, by następnie stać się działającą niezależnie samorządową instytucją kultury. Wraz z początkiem roku 2023 rozpoczął się nowy rozdział w historii ośrodka przy placu świętego Macieja – 1 stycznia Klub pod Kolumnami stał się częścią Wrocławskiego Instytutu Kultury.

Mieszkańcy i mieszkanki osiedla dobrze znają Klub jako otwarte miejsce spotkań, prezentujące i angażujące uczestników w rozmaite aktywności kulturalne, w szczególności w te przybliżające kultury świata i zgłębiające tematykę dialogu międzykulturowego. Na klubowej scenie regularnie odbywają się koncerty, spektakle czy wieczory kabaretowe; w galerii prezentujemy wystawy malarstwa, rysunku, kolażu czy fotografii. Prawdziwie klubowy, kameralny charakter mają wszystkie organizowane przy placu świętego Macieja cykle warsztatowe: filmowe, teatralne, kabaretowe, kolażowe oraz liczne zajęcia taneczne.

Równolegle do tej ożywionej działalności pracujemy nad przestrzenią klubu i aktualizujemy jego ofertę, biorąc pod uwagę oczekiwania aktualnych oraz przyszłych uczestników i uczestniczek organizowanych pod Kolumnami aktywności. W procesie analizy roli Klubu dla mieszkańców i mieszkanek Nadodrza oraz życia kulturalnego osiedla i miasta nasz zespół wsparła dr Katarzyna Chajbos-Walczak – badaczka współpracująca głównie z instytucjami kultury i organizacjami społecznymi, która od kilkunastu lat projektuje procesy diagnozujące potrzeby, zasoby i potencjały. Efekty prac poznacie już wkrótce!
 

Godziny otwarcia:
wtorek-piątek | 10:00-20:00
sobota-niedziela | NIECZYNNE

Kontakt:
podkolumnami@instytutkultury.pl

Adres:
Plac Świętego Macieja 21, 50-244 Wrocław

Obserwuj Klub w mediach społecznościowych:
facebook.com/kolumny
instagram.com/klubpodkolumnami

Aktualności / Klub pod Kolumnami

W Klubie pod Kolumnami rozpoczynamy nowe rozdanie!

Idzie nowe na wrocławskim Nadodrzu! Po zakończonym remoncie i kilkumiesięcznym badaniu, w zlokalizowanym na osiedlu Klubie pod Kolumnami rozpoczyna się nowe rozdanie. W jesiennym programie nie zabraknie propozycji dla dzieci i dorosłych, a jego inauguracja – wystawa i wieczór z improwizacjami – zaplanowana jest na 27 października.  

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.