„Będzie Ukraina” – dołącz do artist talka w Recepcji

W najbliższy piątek zapraszamy na artist talk z Antonem Malinovskyim i Margo Reznik. Ukraiński duet podsumuje miesięczną rezydencję „Będzie Ukraina” i zaprezentuje efekty swoich artystycznych działań.

więcej

78 pomysłów na jesień w mieście – zakończyliśmy ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów!

Poszukiwanie propozycji na nowe osiedlowe projekty w Mikrograntach trwało od 1 do 15 września. Przez dwa tygodnie nadesłaliście do nas aż 78 pomysłów na jesień w mieście! Teraz czas na pracę naszych jurorek i jurorów – poznajcie skład komisji, które ocenią Wasze zgłoszenia.

więcej

W listopadzie rusza Wrocławski Program Wydawniczy!

Przed nami kolejna edycja Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Podstawowe założenia pozostają takie same: działanie ma wspierać publikację niekomercyjnych pozycji związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Nadchodząca odsłona – pierwsza organizowana w całości przez nasz Instytut – przyniesie jednak istotne zmiany, które mają ułatwić wydawcom udział w programie.

więcej
Grafika dwóch dłoni układających się w symbol PJM. Dłonie są białe na czarnym tle

Tłumacz PJM już dostępny we Wrocławskim Instytucie Kultury

Od 1 września możecie skorzystać z tłumaczenia na Polski Język Migowy w trakcie wizyty w sekretariacie w Barbarze! Jak to zrobić? Sprawdźcie poniżej.

więcej

Mieszkać i tworzyć obok siebie. Trwają zapisy na Sztukę sąsiedztwa!

A gdyby tak zlokalizować działające na osiedlach kulturalno-społeczne inicjatywy, przywitać osoby, które dały im początek i poznać ich metody pracy? Dzięki udziałowi w projekcie „Sztuka sąsiedztwa – forum artystycznych działań lokalnych” przekonacie się, że okołoartystyczne projekty istnieją tuż za rogiem. Zapisy na wydarzenia, które odbędą się między 8 a 15 października, właśnie ruszyły!

więcej

Jesienią weź miasto w swoje ręce! Trwa ostatni nabór do Mikrograntów

Jak spędzić jesień w mieście? Najlepiej aktywnie działając z sąsiadami i sąsiadkami z podwórka! Od 1 do 15 września trwa ostatni nabór do Mikrograntów, w którym możecie zgłosić Wasze propozycje na jesienne działania na wrocławskich osiedlach.

więcej