Menu

Dostępność

We Wrocławskim Instytucie Kultury intensywnie pracujemy nad rozwijaniem dostępności naszego programu i przestrzeni dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Nasz zespół uczestniczy w szkoleniach, przygotowujemy kolejne udostępnione punkty w naszym programie, rozwijamy partnerstwa i współprace, które nas w tym procesie wspierają. Razem z Fundacją Katarynka zainicjowaliśmy i prowadzimy sieć koordynatorów dostępności miejskich instytucji kultury we Wrocławiu.

Dzięki przedsięwzięciu grantowym „Rodzinnie w Barbarze – dostępność we Wrocławskim Instytucie Kultury”, finansowanym w ramach projektu „Kultura bez barier” część naszych wydarzeń przy ul. Świdnickiej 8B jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością słuchu – zarówno dzieci, jak i rodziców czy opiekunów.

Dzięki projektowi dokonaliśmy również istotnych zmian i udoskonaleń w przestrzeni naszej głównej siedziby. W ramach procesu zmiany komunikacji wewnętrznej, unowocześniliśmy logotypy i znaki, które pomagają w sprawnym poruszaniu się po obiekcie. Wprowadziliśmy również innowacyjne rozwiązania, takie jak instalacja znacznika TOTUPOINT przy wejściu głównym oraz tyflomapy, która dodatkowo wspierają osoby z niepełnosprawnością wzroku.

Tłumacz PJM

Od 1 września 2022 roku możecie również skorzystać z tłumaczenia na Polski Język Migowy w trakcie wizyty w naszym sekretariacie. Usługa jest darmowa. Jak działa?

Wystarczy odwiedzić nas w naszym sekretariacie, na 1. piętrze w Barbarze (ul. Świdnicka 8b), by dowiedzieć się więcej o naszych aktualnych wydarzeniach. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem języka migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między odbiorcą a pracownikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.

Można też skorzystać z usługi nie wychodząc z domu

Wystarczy połączyć się z tłumaczem za pośrednictwem linku: POŁĄCZ SIĘ Z TŁUMACZEM

Potrzebny jest dostęp do Internetu oraz sprzęt z kamerą – laptop, tablet lub telefon. Usługa dostępna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.

Kontakt:
Koordynatorka dostępności
Agnieszka Marcinowska
agnieszka.marcinowska@instytutkultury.pl
Tel./SMS: 501 215 064

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.