We Wrocławskim Instytucie Kultury intensywnie pracujemy nad rozwijaniem dostępności naszego programu i przestrzeni dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Nasz zespół uczestniczy w szkoleniach, przygotowujemy kolejne udostępnione punkty w naszym programie, rozwijamy partnerstwa i współprace, które nas w tym procesie wspierają. Razem z Fundacją Katarynka zainicjowaliśmy i prowadzimy sieć koordynatorów dostępności miejskich instytucji kultury we Wrocławiu.
Kliknij tutaj i przeczytaj deklarację dostępności Wrocławskiego Instytutu Kultury
Dzięki przedsięwzięciu grantowym „Rodzinnie w Barbarze – dostępność we Wrocławskim Instytucie Kultury”, finansowanym w ramach projektu „Kultura bez barier” część naszych wydarzeń przy ul. Świdnickiej 8B jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością słuchu – zarówno dzieci, jak i rodziców czy opiekunów.
Dzięki projektowi dokonaliśmy również istotnych zmian i udoskonaleń w przestrzeni naszej głównej siedziby. W ramach procesu zmiany komunikacji wewnętrznej, unowocześniliśmy logotypy i znaki, które pomagają w sprawnym poruszaniu się po obiekcie. Wprowadziliśmy również innowacyjne rozwiązania, takie jak instalacja znacznika TOTUPOINT przy wejściu głównym oraz tyflomapy, która dodatkowo wspierają osoby z niepełnosprawnością wzroku.