Co ty wiesz o jeżach? Wykład rodzinny i spotkanie z Ekostrażą
Sobotnie popołudnie w mieście, z którego ucieszą się wszystkie miłośniczki i miłośnicy zwierząt? Da się zrobić! Zapraszamy do Barbary na kolejną odsłonę wykładów rodzinnych Łukasza Iwaniuka o miejskiej przyrodzie. W kwietniu w roli głównej wystąpią JEŻE, które odwiedzą nas we własnej osobie dzięki współpracy z EKOSTRAŻĄ.
Jeże z bajek zazwyczaj noszą wielkie, czerwone jabłka na grzbiecie, ale jak to jest z jeżami w mieście?
Kto nie lubi jeży! Te niezwykłe, kolczaste stworzenia wywołują naszą sympatię i zaciekawienie. Są przyjaciółmi ogrodników, bo ze smakiem zajadają się ślimakami, gąsienicami czy chrząszczami. Mają słaby wzrok, więc teren rozpoznają za pomocą węchu, a przy tym często obficie fukają, wciągając powietrze. Najchętniej buszują nocą, ale lubią też pospać – śpią nawet 18 godzin na dobę!
Podczas nadchodzącego wykładu zapytamy wprost: dokąd tupta nocą jeż? Będzie to spotkanie wyjątkowe, bo odwiedzi nas Marta Zienkiewicz-Barańska, wolontariuszka wrocławskiej EKOSTRAŻY, wraz z jeżowym gościem!
- Co będziemy robić?
Będziemy poznawać świat jeży w mieście. Rozsiądziemy się swobodnie na poduszkach (zero niewygodnych krzeseł!), a Łukasz Iwaniuk, biolog–zoolog–chiropterolog opowie nam mnóstwo ciekawostek o miejskiej przyrodzie.
- Kogo zapraszamy na wykład?
Na wykład zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat wraz z osobami dorosłymi. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zakupić bilet. Sprzedaż odbywa się tylko online: https://goingapp.pl/…/co-ty-wiesz-o-jezach-wyklad…
Wybierz bilet w cenie od 20 zł, jeśli w wydarzeniu będzie uczestniczyć jedno dziecko oraz osoby dorosłe.
Jeśli wybieracie się na zajęcia w większym składzie (drugie i kolejne dziecko), dodatkowo wybierz dopłatę do biletu w cenie od 15 zł.
Wykład poprowadzi Łukasz Iwaniuk – biolog–zoolog–chiropterolog (badacz nietoperzy). Absolwent Zakładu Ekologii Ptaków na UWr, nauczyciel i wychowawca (V LO i ASP „Jaskółka”, dawniej przez wiele lat w XII LO) oraz edukator. Autor kilku publikacji naukowych i popularno-naukowych poświęconych ochronie przyrody.
Powrót do kalendarium