Menu

Fortepianowy piątek – koncert

Fortepianowy piątek – koncert

W Klubie pod kolumnami czeka nas muzyczną podróż w czasie! 26 maja rozpoczynamy nowy cykl koncertów – „Fortepianowe piątki”, podczas których zagra Łukasz Fudro.

Pierwszy z koncertów to wyprawa w rejony bliskie współczesności. Posłuchamy autorskich aranżacji utworów rozrywkowych (nie powinno zabraknąć m.in. klasyka Luisa Armstronga „What a Wonderful World”). Ważną rolę podczas koncertu odegra również muzyka filmowa. W piątkowe popołudnie dzięki dźwiękom fortepianu na chwilę przeniesiemy się m.in. do Paryża z filmów „Amelia” i „Nietykalni”. Utwory Yanna Tiersena i Ludovico Einaudiego uzupełnione zostaną inspirowanymi muzyką rozrywkową i filmową kompozycjami Łukasza Fudro.

Premierowy koncert odbędzie się 26 maja o 18:00 – zrób sobie lub mamie coś miłego i dołączcie do „Fortepianowego piątku” pod kolumnami!

Bilety kosztują 20 złotych (w przedsprzedaży) i 25 złotych w dniu koncertu. Dostępne są online na platformie going.pl oraz stacjonarnie w Klubie pod Kolumnami (płatność możliwa tylko kartą).

Na kolumnowym fortepianie zagra Łukasz Fudro:

kompozytor eksplorujący minimalistyczne podejście do muzyki, wykorzystując do tego brzmienie fortepianu. W grudniu 2021 roku wydał debiutancki album „the inside”, a w listopadzie rok później minialbum „nie dość”. Kompozycje, które inspirowane są muzyką rozrywkową i filmową, a ubrane w formę typową dla muzyki klasycznej, przepełnione są emocjami i melancholią. W 2023 roku zaprosił innych artystów do współtworzenia nowych utworów, nie rezygnując przy tym z formy pozbawionej nachalności. Pierwszym efektem tego nowego podejścia jest utwór „Ostatnia Era”. Powstał on we współpracy z Krystianem Bałajewiczem oraz Paulą Grabowiecką, którego premiera wraz z teledyskiem miała miejsce w marcu tego roku.

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.