Menu

„Zawsze będzie czegoś Ci brak” – wystawa plakatów demotywacyjnych Jakuba Zasady

„Zawsze będzie czegoś Ci brak” – wystawa plakatów demotywacyjnych Jakuba Zasady

Zapraszamy na pierwszą w 2024 roku wystawę Pod Kolumnami! W salonie wystawowym od 1 lutego prezentowane będą demotywacyjne plakaty wrocławskiego grafika, ilustratora i plakacisty Jakuba Zasady, czyli ekspozycja „Zawsze będzie czegoś Ci brak”. Dołączcie do nas i postawcie wyzwanie swoim noworocznym postanowieniom!
Otwarcie 1 lutego o godzinie 18:00. Uwaga! Tylko na otwarciu zaprezentowana zostanie animacja na podstawie wzorów demotywacyjnych zrealizowana przez Patryka Grochowickiego.


W czasach powszechnej mobilizacji, samorozwoju, elastyczności, początek roku nabiera dodatkowego ciężaru. Nabrzmiali w oczekiwania tworzymy kolejne listy priorytetów, wyzwań i szans. Obowiązkowo schudnąć. Zacząć się ruszać. Zdrowo odżywiać. Zmienić pracę! Nauczyć się nowego języka. Erupcja mobilizacji, gotowości. Nowy kalendarz. Może nawet planer.
Byłoby szkoda, gdyby wszystko zepsuła kropelka demotywacji. Mały, gorzki okruszek rezygnacji, który wpada w trybiki dopiero co naoliwionej maszyny noworocznych postanowień.
W tym wyjątkowym okresie corocznego „początku”, przyglądamy się serii plakatów demotywacyjnych Jakuba Zasady. Wrocławskiego grafika, ilustratora i plakacisty o wyrazistej, zdecydowanej stylistyce i wyjątkowym poczuciu humoru. Ironiczna, pełna dystansu do ludzkich słabości seria dowartościowuje demotywacje i rezygnację jako strategię zachowania zdrowego życiowego balansu, a przede wszystkim dobrego humoru.
Natalia Romaszkan


Plakaty demotywacyjne to seria obrazków pokazujących pesymistyczną i smutniejszą stronę naszego codziennego dnia. Mają jednak tę niepotrzebną zaletę, że można je powiesić na ścianie zgodnie z kolorem wystroju mieszkania.
Jakub Zasada


TWÓRCY:

Jakub Zasada (ur. 1985) – ukończył Studium Kształcenia Bibliotekarzy i Animatorów Kultury SKiBA, Kolegium Nauczycielske im. Grzegorza Piramowicza oraz polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest autorem ponad 300 plakatów, przede wszystkim do filmów niezależnych oraz wydarzeń kulturalnych, w tym koncertów, a także lokalnych i społecznych inicjatyw. Brał udział w wielu indywidualnych oraz zbiorowych wystawach w kraju i za granicą. Współpracuje m.in. z Wrocławską Galerią Polskiego Plakatu, Dydo Poster Gallery oraz różnymi instytucjami kultury, a także organizacjami pozarządowymi. Inicjator Dolnośląskiej Giełdy Fonograficznej, którą prowadził w latach 2013-2018. Współzałożyciel grupy filmowej Hafciarka, działającej na pograniczu sztuki wideo i filmu. Aktualnie udziela się również w zespole Zdrój (wcześniej Barłóg, Jan Chrzciciel), który jest częścią muzycznego kolektywu Salka CRK. Mieszka i pracuje na Księżu Małym we Wrocławiu.

Patryk Dan Grochowicki (ur. 1986) – pochodzi z Zachodniego Pomorza, grzybiarz, człowiek lasu, kolekcjoner nalepek z owoców. ukończył Animację na UAP w Poznaniu. Zajmuje się animacją i projektowaniem graficznym. Poza własnymi pracami realizował animacje na podstawie prac Karola Śliwki, Jakuba Zasady, Jakuba Kamińskiego, Krzysztofa Świerkosza, Obiektora, Zuzanny Milewskiej, Tomasza Kajszczarka, Oli Szczepaniak i Oli Niepsuj. W 2024 będzie zajmował się plakatem.


koordynacja wystawy: Natalia Romaszkan, Karolina Jaworska
promocja: Hanna Mokijewska
Identyfikacja i skład: Aleksandra Abramik

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.