Menu

Gimnastyka rysunkowa – zabawy twórcze pod okiem Jakuba Zasady 

Gimnastyka rysunkowa – zabawy twórcze pod okiem Jakuba Zasady 

Rysunkowy trening – bez napinki i rywalizacji. Raz w miesiącu spotykamy się w Recepcji, by we wspólnej przestrzeni* wykonać trzy rysunkowe ćwiczenia zaproponowane przez lokalnego artystę lub artystkę*. Na wstępie poznamy twórcze inspiracje i praktyki osoby rzucającej wyzwanie, a następnie chwycimy za ołówki, pisaki czy kredki* i pobawimy się kreską. Zadania mogą być śmieszne, straszne lub zupełnie absurdalne – z pewnością uruchomią sieć skojarzeń i przybliżą kilka nowych* technik czy perspektyw związanych z tą wszechstronną dyscypliną, jaką jest rysunek. Zapisz się na gimnastykę już dziś!

  BRAK MIEJSC 

* Usiądź w gronie znajomych, nieznajomych lub solo w bardziej zacisznym kącie – luźna formuła spotkania ma sprzyjać rozmowom i poznawaniu osób o podobnych zainteresowaniach, a równocześnie nie narzucać integracji.  

* W lutym gimnastykę poprowadzi Jakub Zasada ➳ autor ponad trzystu plakatów do inicjatyw kulturalnych, koncertów i filmów niezależnych oraz tych przedstawiających zwierzęta, koty i inne stwory. Brał udział w wielu indywidualnych oraz zbiorowych wystawach w kraju i za granicą. Współpracuje m.in. z Wrocławską Galerią Polskiego Plakatu, Dydo Poster Gallery, różnymi instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi. Mieszka we Wrocławiu. 

* Podstawowe materiały, takie jak kartki, ołówki, pisaki czy kredki będą dostępne na miejscu, ale jeżeli masz swoje ulubione, sprawdzone narzędzia – weź je ze sobą! 

* Do wzięcia udziału w spotkaniu umiejętności rysunkowe nie są wymagane, ale jeśli je posiadasz, to super – zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych gimnastyka rysunkowa będzie ciekawą przygodą! 

Między ćwiczeniami będziemy przyglądać się swoim pracom, orientując się, że to samo hasło może uruchamiać w nas różne skojarzenia i skłaniać nas do obierania podobnych lub zupełnie przeciwnych kierunków. W ćwiczeniu weźmie również udział sam Jakub Zasada – w końcu z rzucanym wyzwaniem trzeba i samemu się zmierzyć 🙂

Na koniec spotkania nasz gość ogłosi marcowy termin gimnastyki i odkryje przed nami kolejną osobę szykującą rysunkowe ćwiczenia. Jedno jest pewne – podczas cyklu poznacie tylko najfajniejszych artystów i artystki!  

  BRAK MIEJSC 

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.