Menu

Gimnastyka rysunkowa: zabawy twórcze pod okiem Joanny Gniady  

Gimnastyka rysunkowa: zabawy twórcze pod okiem Joanny Gniady  

Rysunkowy trening – bez napinki i rywalizacji. Raz w miesiącu spotykamy się w Recepcji, by we wspólnej przestrzeni* wykonać kilka rysunkowych ćwiczeń zaproponowanych przez lokalnego artystę lub artystkę*. Na wstępie poznamy twórcze inspiracje i praktyki osoby rzucającej wyzwanie, a następnie chwycimy za ołówki, pisaki czy kredki* i pobawimy się kreską. Zadania mogą być śmieszne, straszne lub zupełnie absurdalne – z pewnością uruchomią sieć skojarzeń i przybliżą kilka nowych* technik czy perspektyw związanych z tą wszechstronną dyscypliną, jaką jest rysunek. Zapisz się na spotkanie już dziś!  

(UWAGA: BRAK MIEJSC NA GIMNASTYKĘ RYSUNKOWĄ)

* Usiądź w gronie znajomych, nieznajomych lub solo w bardziej zacisznym kącie – luźna formuła spotkania ma sprzyjać rozmowom i poznawaniu osób o podobnych zainteresowaniach, a równocześnie nie narzucać integracji.  

* 21 marca od godziny 18:00 naszą rysunkową kondycją zaopiekuje się Joanna Gniady ➳ wrocławska ilustratorka, współpracująca z czasopismami, wydawnictwami i instytucjami kultury na całym świecie. Rysowała m.in. dla Opery Narodowej w Paryżu, The Guardian, IKEI, Sephory, Netflixa i ELLE Japan. Uwielbia gubić się w muzeach i cierpi na ear-racjonalny lęk przed Van Goghiem. 

* Podstawowe materiały, takie jak kartki, ołówki, pisaki czy kredki będą dostępne na miejscu, ale jeżeli masz swoje ulubione, sprawdzone narzędzia – weź je ze sobą! 

* Do wzięcia udziału w spotkaniu umiejętności rysunkowe nie są wymagane, ale jeśli je posiadasz, to super – zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych gimnastyka rysunkowa będzie ciekawą przygodą!

 

Między ćwiczeniami będziemy przyglądać się swoim pracom, orientując się, że to samo hasło może uruchamiać w nas różne skojarzenia i skłaniać nas do obierania podobnych lub zupełnie przeciwnych kierunków. W ćwiczeniu weźmie również udział sama Joanna Gniady – w końcu z rzucanym wyzwaniem trzeba i samemu się zmierzyć 🙂 Na koniec spotkania prowadząca ogłosi kwietniowy termin gimnastyki i wybierze kolejną osobę, która przygotuje rysunkowe ćwiczenia.  

Zapraszamy do Recepcji na wieczór pełen rysunkowych fikołków, salt i i skoków w dal (a czasem i na główkę), pod czujnym okiem wrocławskiej artystki! 

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.