Menu

„Ciemny las” – wystawa ilustracji Kamili Kozłowskiej

„Ciemny las” – wystawa ilustracji Kamili Kozłowskiej

Idziemy pod prąd! W szaroburym marcu wieszamy na naszej wystawienniczej ściance kolorowe, przepełnione magią i oniryzmem ilustracje Kamili Kozłowskiej. Zapraszamy na otwarcie wystawy z udziałem artystki już 14 marca o godzinie 19:00 – wejdźmy nieco głębiej do tych fantastycznych światów. Prace Kamili zachwycą każdego, kto z błyszczącymi oczami śledził losy małej Chihiro w Spirited Away i wszystkie osoby, które w sztuce kochają abstrakcję i detale. Wystawa potrwa do 5 maja, chodźcie!

Kamila Kozłowska ➯ artystka z Wrocławia, tworząca ilustracje, plakaty i okazjonalnie komiksy. Brała udział w wystawach zbiorowych i konkursach ilustracyjnych (dwukrotna wygrana w „Zainspirowanych Japonią”). Jej współpraca z Piotrem Szulcem zaowocowała wygraną Grand Prix konkursu na krótką formę komiksową 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Można ją spotkać na Targach Plakatu, Targach Wzory czy Targach Rzeczy Ładnych w różnych miastach w Polsce. W swojej sztuce odwołuje się do klasycznych dzieł kinematografii grozy i science fiction, folkloru, świata przyrody i popkultury. Kolekcjonerka komiksów i figurek z animacji.

O oprawę muzyczną spotkania zadba DJ Crab ➯ gra dubwise od 2003 roku, współtworząc rejwową scenę w Belfaście czy junglowym Bristolu. Trudno w tym momencie nie przywołać sentymentalnych dla wrocławskiej sceny bassowej przestrzeni, takich jak Wagon, Intro, Droga Do Mekki czy Browar Mieszczański, gdzie Marcin zasiewał swój połamany sound – ten o stricte rejwowej ekspresji, ale i w bardziej zrównoważonych formatach UKG, dubstepu czy dubu.

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.