Menu

Otwarta Czytelnia „Zakładu”: Rogi i kostki. Rozmowa o nowej książce Przemysława Suchaneckiego 

Otwarta Czytelnia „Zakładu”: Rogi i kostki. Rozmowa o nowej książce Przemysława Suchaneckiego 

Cykl „Otwarta Czytelnia Zakładu” współorganizowany przez Wrocławski Instytut Kultury i kolektyw ZAKŁAD.magazyn, powstał z myślą o sieciowaniu i nagłaśnianiu najciekawszych działań związanych z literaturą współczesną. Co miesiąc, w ramach minirezydencji, zapraszamy do współpracy wydawnictwa, kolektywy, stowarzyszenia, fundacje, grupy nieformalne – wszystkich, których nakładem ukazuje się literatura smyrająca podniebienie. 

Tym razem łączymy się z wydawnictwem papierwdole, nawiązującym estetycznie i światopoglądowo do polskiej i światowej kontrkultury. Eksperymentujące z formą i prowokujące do dyskusji książki z ligocko-edynburskiej oficyny będą na Was czekały od 6 lutego do 4 marca na półce tuż przy wejściu do Klubokawiarni Recepcja. Zapraszamy do przeglądania w tej nietypowej miniczytelni – usiądźcie wygodnie i kartkujcie do woli! 

W ramach Otwartej Czytelni ,,Zakładu” poznajemy również osoby związane z prezentowaną selekcją. Jak to robimy? Umawiamy się na wspólną rozmowę, po prostu. Już 15 lutego o godzinie 19:00 zapraszamy na spotkanie dotyczące nowej książce ,,Na rogu’’ autorstwa krakowskiego poety Przemysława Suchaneckiego, która ukazała się nakładem wydawnictwa papierwdole. Rozmowę w Recepcji poprowadzi poetka Agnieszka Wolny-Hamkało

_________________________________________________________________________________ 

Przemysław Suchanecki ➳ Urodzony w 1992 r. w Szczecinie, aktualnie mieszka w Krakowie. Publikował m.in. w „2miesięczniku”, „Opcjach”, „Odrze” i „Małym Formacie”, a jego wiersze znalazły się w antologii ,,Połów 2017″. Laureat „Połowu” i projektu „Pierwsza książka” w ramach festiwalu Stacja Literatura Biura Literackiego. Wydane dotąd książki: ,,Wtracanie” (2019, Biuro Literackie), “O” (2021, Biuro Literackie) oraz ,,Na rogu” (2023, wydawnictwo papierwdole). 

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.