Menu

Spotkanie z Kasią Mazur, autorką komiksu „Zamaskowana.  Z pamiętnika autystki” 

Spotkanie z Kasią Mazur, autorką komiksu „Zamaskowana.  Z pamiętnika autystki” 

Brakowało w Polsce komiksu o autyzmie. Teraz możemy mieć go przed sobą, poznając często trudne doświadczenia osoby żyjącej w spektrum, które są opisywane z niezwykłą lekkością i poczuciem humoru. 

„Diagnoza”, „Meltdown”, „Shutdown”, „Seks”, „Używki” – to tylko kilka tytułów rozdziałów komiksu Kasi Mazur, o którym porozmawiamy w Recepcji już 16 lutego. Podczas lektury blisko dwustu stron zapełnionych autobiograficznymi paskami, wciąż pozostaje sporo miejsca na refleksje czytelników i czytelniczek. To pozycja nie tylko dla tych, którzy chcą skonfrontować swoje osobiste doświadczenia związane z autyzmem, ale chyba przede wszystkim dla osób, które nie mają z nim do czynienia na co dzień. Zapraszamy do zgłębienia kipiącej od emocji opowieści o człowieku i jego złożonej naturze. I do bliższego poznania przeciekawej Kasi Mazur, która potrafi wydobyć pełen potencjał z artystycznej formy wyrazu, jaką jest komiks.  

Kasia Mazur ➳ Ilustratorka i autorka komiksów. Przez wiele lat publikowała swoje prace w internecie pod pseudonimem Imana. Jej twórczość oscyluje wokół doświadczenia autyzmu, relacji z bliskimi czy depresji. Opublikowała zbiory pasków komiksowych „Kartofle”, ich drugą odsłonę „Tłuczone ziemniaki” oraz „Mama zabiła mi psa”, który jest uzupełnieniem jej debiutanckiego, pełnowymiarowego albumu „Zamaskowana”. Mieszka w Warszawie ze swoim mężem Janem i psem Łajką.  

Rozmowę poprowadzi Marta Falkowska ➳ rysuje i redaguje komiksy. Redaktorka naczelna magazynu „Warchlaki” oraz prowadząca zina „Monstwór”. W wolnych chwilach lubi czytać smutne książki i głaskać kotki. Mieszka we Wrocławiu. 

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.