„Znikające Miasto” to główny temat serii wykładów oraz spotkań organizowanych w Barbarze, siedzibie Wrocławskiego Instytutu Kultury. W ramach tych wydarzeń, uczestnicy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami na temat stopniowego zanikania różnych elementów przestrzeni Wrocławia. Chodzi tu zarówno o historyczne budynki, jak i obiekty handlowe, przemysłowe czy też miejsca rekreacji i wypoczynku.
Mapa
Cała ta wymiana informacji i rozmów zaowocowała pomysłem na stworzenie mapy znikającego Wrocławia. Stanowić ma ona swoistą dokumentację przemian, które zachodzą w przestrzeni miasta. Jej celem jest archiwizacja i utrwalanie informacji na temat miejsc, które ulegają przekształceniom lub całkowitemu zniknięciu.
Jeżeli na hasło „znikające budynki” zapala Wam się lampka i w swojej głowie widzicie przykład potencjalnego kandydata na mapie, macie możliwość podzielenia się swoim odkryciem pod adresem
e-mailowym: barbara@instytutkultury.pl
Zobaczcie, jakie miejsca do tej pory zdołaliśmy zaznaczyć na mapie!
Znikają i co dalej?
Zachęcamy do partycypacji w tworzeniu tego specjalnego archiwum, które może z czasem stać się cennym źródłem wiedzy o historii Wrocławia i jego zmieniającej się przestrzeni.
Więcej szczegółowych informacji dotyczących planowanych wydarzeń w Barbarze oraz samej inicjatywy „Znikające Miasto” można znaleźć na stronie: https://instytutkultury.pl/barbara. To tam dowiecie się o nadchodzących spotkaniach, wykładach oraz w jaki sposób można włączyć się w proces tworzenia
„Mapy znikającego Wrocławia”.
Cała inicjatywa ma na celu nie tylko dokumentowanie przemian zachodzących w mieście, ale także tworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy, dyskusji i refleksji na temat historii, kultury oraz przyszłości miasta.
Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach w ramach cyklu o mieście!