Menu

„Tu jest jakby luksusowo! Znikające domy towarowe, sklepy, delikatesy” – wykład Tomasza Mikołajczaka. Formularz zapisów

W 2024 roku kontynuujemy cykl wykładów pt. „ZNIKAJĄCE MIASTO!” w Barbarze. Podczas nadchodzącego spotkania przyjrzymy się znikającemu wrocławskiemu handlowi luksusowemu.

Na przełomie XIX i XX wieku historyczne centrum Wrocławia przeszło sporą metamorfozę. Na miejscu mieszczańskich kamienic zaczęły powstawać banki, budynki użyteczności publicznej, obiekty usługowe i handlowe.

Szczególnie znaczenie dla urbanistycznego rozwoju miasta zyskały domy towarowe. Ich sieć obejmowała całe Stare Miasto, skoncentrowana była w Rynku i rozprzestrzeniała się wzdłuż dwóch traktów: północ-południe i wschód-zachód.

Podczas wykładu poznamy historię wrocławskich luksusowych domów towarowych, ale też mniejszych sklepów, które działały w okresie PRL. Zachwycimy się ich wystrojem i kunsztem prezentacji oferowanego asortymentu. Zakupowe szaleństwo czas zacząć!

Wykład poprowadzi Tomasz Mikołajczak – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wykłada na wrocławskim ASP, uczestniczył w polskich i międzynarodowych projektach badawczych. 

Zapisz się na listę rezerwową:
    Bądź na bieżąco!

    Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.