Menu

Ingrid Frivold / Frvldz

Ingrid Frivold / Frvldz

Norweska artystka zajmująca się głównie dźwiękiem i muzyką. W czasie wrocławskiej rezydencji pracuje głównie z materialnością i fizycznością dźwięku, a jako punkt wyjścia postawiła sobie pytania o to, jak słowa kształtują nasze rozumienie świata i dają wgląd w sposoby jego postrzegania. Artystka gromadzi słowa, tworzy z nich zdania, a następnie przepisuje i zmienia je, sprawdzając, jak wtedy oddziałują i jakie sensy tworzą. Efektem ma być pejzaż dźwiękowy – mariaż tekstu i muzyki.

Spotkanie z artystką: artist talk z Ingrid Frivold aka Frvldz

kiedy: 26 września 2023

gdzie: Klubokawiarnia Recepcja przy ul. Ruskiej 46a we Wrocławiu udział: obowiązują zapisy [https://bit.ly/26_09_artist_talk_with_Frvldz]

język: rozmowa odbędzie się w języku angielskim z polskim tłumaczeniem

O artystce

Ingrid studiowała muzykę w Trinity College of Music w Londynie, po czym wróciła do rodzinnej Norwegii, gdzie najpierw jako poborowa grała na waltorni w Zespole Norweskich Sił Powietrznych, a następnie rozpoczęła pracę w teatrach dziecięcych, była również nauczycielką gry na instrumentach dętych blaszanych. W latach 2004-2020 grała w zespole Frank Znort Quartet z Oslo i była członkinią-założycielką wielokrotnie nagradzanego zespołu Beglomeg. Jej zamiłowanie do improwizacji stawało się w tym okresie coraz bardziej widoczne.

Występowała gościnnie z licznymi norweskimi i zagranicznymi zespołami i artystami, a w 2019 roku zaczęła karierę solową jako „Frvldz”, łącząc trąbkę i elektronikę. W 2022 roku jej repertuar artystyczny powiększył się i poszerzył jeszcze bardziej. Zadebiutowała jako artystka wizualna na wystawie Olsok w Stiklestad w Norwegii. Ingrid jest również zaangażowana w wolontariat. Jest działaczką w zarządzie krajowym Ludowej Partii Samów.

Wróć do listy
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.