Menu

all.cake.all.night: WIELKI FINAŁ, czyli sąsiedzka kolacja i wystawa

all.cake.all.night: WIELKI FINAŁ, czyli sąsiedzka kolacja i wystawa

Finałowe wydarzenie projektu rezydencyjnego all.cake.all.night Teresy Stillebacher i kolektywu Aesthetic Athletics+. Spotkanie otworzymy znaną już nam formułą: wspólnym gotowaniem w polowej kuchni Pawilonu i sąsiedzką kolacją w Dziedzińcu Artystycznym HART hostelu. Tym razem nasz wieczór dopełni spotkanie autorskie!

Przy wspólnie przygotowanym posiłku rezydenci Wrocławskiego Instytutu Kultury zaprezentują proces powstawania architektonicznego obiektu. Zamierzają też premierowo udostępnić notatki artystyczne i pokazać prototyp publikacji podsumowującej ponad miesięczną i intensywną pracę nad konceptem #cookintechtire zapoczątkowanym w trakcie budowy Pawilonu, a celebrowanym poprzez odbywające się w nim działania performatywne i angażujące sąsiadki i sąsiadów Nadodrza. Pawilon stanie się nie tylko, jak dotychczas, miejscem rozmów, wymiany doświadczeń o jedzeniu ale też nowoczesną przestrzenią wystawienniczą eksponującą inspiracje i wizualizacje procesu budowania – współpracy Teresy i AA+ z lokalnymi twórcami, mieszkańcami i mieszkankami.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich miłośników kuchni w duchu zero waste, architektury, degustacji. Tego wieczoru łączyć nas będzie nie tylko kulinarna pasja, a wszystko kręcić się będzie wokół jedzenia, sztuki i siły wspólnego działania. Ważne: jeśli masz swoje popisowe przepisy, a może pomysły i propozycje podania ulubionych dań – podziel się tym z nami! Twoje kulinarne inspiracje mogą stać się częścią projektu (kontakt: airwro@instytutkultury.pl).

20 października zapraszamy wszystkich miłośników kuchni w duchu zero waste, sztuki, architektury, degustacji. Tego wieczoru łączyć nas będzie kulinarna pasja, a wszystko kręcić się będzie wokół jedzenia.

Co nas wyróżnia?
  • Otwarta kuchnia: skupimy się na kulinarnych doświadczeniach na żywo i z innymi, będziemy gotować i konsumować.
  • Zero odpadów: cały Pawilon i jego wyposażenie (meble) powstały z używanych materiałów zebranych wokół podwórka, podczas zbiórki materiałów budowalnych i wędrówek po mieście.
  • U nas można się wyluzować: Pawilon all.cake.all.night to nie tylko miejsce dla smakoszy, ale także przestrzeń do spotkań ze sztuką i sposób na spędzanie czasu. Jego aromatyczny wygląd będzie się też rozwijał wraz z naszym użytkowaniem.
Informacje praktyczne:
  • wydarzenie jest bezpłatne, otwarte i bez zapisów, potrwa około trzy godziny.
  • Wystarczy przyjść, nic nie musisz przynosić – my zapewniamy produkty (chyba, że chcesz, możesz, zależy od Ciebie).
  • Przygotowujemy wyłącznie dania w opcji wegetariańskiej.
  • W razie niepogody jesteśmy przygotowani przenieść się do budynku HART hostelu, więc bez obaw!
  • Wydarzenie prowadzimy w języku polskim i angielskim.
  • Wszyscy są mile widziani! będziemy gotować, jeść i miło spędzać czas.
Przyjdź z rodziną i przyjaciółmi, bo jak podkreślają autorzy projektu:

Danie nie może powstać bez różnorodnych składników. Każdy z nich wnosi swój wkład w smak przygotowanej potrawy. Stół z kolei nie działa bez wspólnoty. Jedzenie w samotności nie jest zabawne. Tym bardziej gotowanie tylko dla siebie w samotności. Nikt nie dostanie chyba pomidorową w łeb, kto przyszyje komuś palec, gdy się go odetnie. Zadajemy sobie pytanie: kto właściwie przesala zupę, gdy nie kocha? Wszyscy są zaproszeni, wszyscy mogą być nieobecni. Może dostaniemy gwiazdkę Michelin albo zwymiotujemy – najważniejsze, że robimy to razem. – Teresa Stillebacher, rezydentka Wrocławskiego Instytutu Kultury.


Projekt „all.cake.all.night” realizowany jest w trakcie pobytu rezydencyjnego austriackiej artystki, Teresy Stillebacher w ramach międzynarodowej platformy Magic Carpets współfinansowanej przez program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”. Rezydencja Teresy odbyła się dzięki współpracy Wrocławskiego Instytutu Kultury i Openspace-Innsbruck.

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.