Letnia szkoła haftu z Olgą Budzan
A gdyby tak wziąć udział w letnich półkoloniach dla dorosłych i zrealizować plan opanowania sztuki hafciarskiej? Brzmi jak dobry plan na pierwsze dwa tygodnie lipca w mieście!
Podczas letniego cyklu warsztatów Olga Budzan przeprowadzi nas przez kilka technik, które nawet z laików uczynią błyskotliwych hafciarzy i hafciarki.
W trakcie trzecich warsztatów przyjrzymy się takimi zagadnieniom jak haft płaski i cieniowanie. Każda osoba uczestnicząca w zajęciach będzie mogła zmierzyć się z wybranym przez siebie obrazkiem. Najpierw będziemy je kopiować za pomocą kalki na tkaninę, a następnie haftować najpiękniej, jak potrafimy. Będzie to też okazja do nauki nowych technik, np. supełków czy tkania.
Warsztaty skierowane są przede wszystkim do osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z haftem – to będzie świetna okazja do przełamania lodów z igłą i nitką!
Nasza szkoła obejmuje łącznie 4 warsztaty, każdy z nich potrwa 3 godziny. Aby wziąć udział w warsztatach, należy zakupić karnet w cenie 200 zł. Karnet obejmuje udział w 4 spotkaniach (łącznie 12 godzin zajęć), niezbędne materiały (nitki, igły itp.), a przede wszystkim bezpośredni dostęp do wiedzy i doświadczenia Olgi Budzan!
Kliknij tutaj, aby sprawdzić harmonogram spotkań
- 4.07, 17:00–20:00
Pierwsze kroki - 6.07, 17:00–20:00
Projektowanie i wykonywanie haftów krzyżykowych - 11.07, 17:00–20:00
Wypełnienie - 13.07, 17:00–20:00
Hafty dolnośląskie
Jeśli nosicie okulary, weźcie je ze sobą koniecznie. Jeśli już kiedyś próbowaliście haftować, to też zabierzcie ze sobą wasze dzieła – wymienimy się doświadczeniami. Oprócz ciężkiej pracy znajdzie się też miejsce na miłe rozmowy przy kawie i ciasteczku.
Warsztaty poprowadzi Olga Budzan
etnolożka i antropolożka kulturowa. Ukończyła również projektowanie tkanin na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją oraz szeroko pojętym rzemiosłem. Jest autorką ilustracji do powieści „Fanfik” Natalii Osińskiej wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej oraz ilustracji do przewodnika „Dolnoślązacy” wydanego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Jej prace były publikowane na łamach „Rity Baum” oraz „Małego Formatu”. Jest autorką ilustracji do wydawnictw płytowych wrocławskiej fundacji Ważka. Współpracuje również z Pasażer Zine and Records. Pracuje również w Dziale Oświatowym wrocławskiego Muzeum Etnograficznego.
Powrót do kalendarium