Menu

Bogactwo Średniowiecza

Bogactwo Średniowiecza

Skierowany do osób starszych z osiedli Huby oraz Gaj cykl działań dzięki którym mogli odkryć wiele różnych twarzy średniowiecznej kultury.

W swoim projekcie Beata Muskała zaplanowała zajęcia artystyczne, rzemieślnicze i warsztaty kulinarne. Spotkanie ze średniowieczem rozpoczęło się jednak od historycznego spaceru, podczas którego szukaliśmy śladów dawnych wieków w osiedlowych przestrzeniach.

Pod okiem profesjonalistki uczyliśmy się również tworzyć zapachowe mydła, przygotowywać kilka potraw z dawnych lat, a także spokojnych, rekreacyjnych tańców, takich jak m. in. belgijka czy taniec maltański. Średniowieczne przygody podsumowane zostały koncertem zespołu Dziwoludy, który wypełni ogród Dziennego Domu Pomocy „Na Ciepłej” inspirowanymi średniowieczem dźwiękami m.in. barabanu, panduri oraz maryny.

Pomysłodawczyni swoim działaniem chciała zapoczątkować stworzenie się grupy seniorów i seniorek, która po zakończonym projekcie będzie inicjować działania na rzecz lokalnej społeczności na Hubach.

Spotkania odbywały się w salach i ogrodzie Dziennego Domu Pomocy „Na Ciepłej” (ul. Ciepła 15B) oraz w Parku Goethego przy ul. Przestrzennej.

Projekt zrealizowany został w ramach Edycji 29. Mikrograntów.
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.