Menu

Tato chodź, mamy plan!

Tato chodź, mamy plan!

Kolejny mikrograntowy projekt Marka Zatora aktywizujący do działań międzypokoleniowych składał się z trzech tematycznych bloków dotyczących ptaków, map myśli oraz książek,a każdy z nich łączył w sobie spotkanie teoretyczne i warsztaty DIY, podczas których tworzyliśmy przedmioty z materiałów pochodzących z recyclingu. 

Serię spotkań, skierowanych do zespołów składających się z dorosłego opiekuna (np. wujka, taty, dziadka) oraz dziecka, rozpoczęło wejście w świat ptaków. Wspólnie z ornitologiem – Kamilem Dębińskim – odbyliśmy spacer poznawczy w parku Czarna Woda. Dowiedzieliśmy się czym jest birdwatching i poznaliśmy kilka lokalnych gatunków ptaków. W części praktycznej wykorzystaliśmy pochodzące z odzysku deski i stworzyliśmy karmniki.

Kolejny blok poświęcony był uważności i skierowany do nieco starszych dzieci. Agnieszka Ochnik zapoznała nas z techniką uczenia się i zapamiętywania za pomocą map myśli. Korzystając z drewnianych desek i papierowych tub na warsztacie z majsterkowania powstały organizery porządkujące przestrzeń na biurku. Z kolei motywem przewodnim ostatniego cyklu były książki. Do stworzenia półek na książki wykorzystaliśmy ponownie materiały z odzysku. Drewniane elementy można było pomalować farbami w ulubionym kolorze, tak by półka pasowała do naszego wnętrza. O tym w jaki sposób zachęcać młodszych i starszych do tego by sięgać po książki opowiedziała Barbara Główka.

Spotkania odbywały się w siedzibie Centrum Aktywności Lokalnej Rewir Twórczy, ul. Swojczycka 118 i Centrum Aktywności Lokalnej Kowale Centrum, ul. Ełcka 34

Projekt zrealizowany został w ramach Edycji 30. Mikrograntów
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.